logo

DSP’nin Adayları İlk Açıklamalarını Yaptılar

“Türkiye’nin umudu DSP’dir”

DSP’nin Milletvekili adayları Nihat Usta ile Mete Kara, ülkemizin geldiği noktada “Türkiye’nin umudu DSP’dir” dedi.

DSP 1.sıra Milletvekili adayı Nihat Usta, açıklamalarda bulunurken, “esnafın, köylünün, çiftçinin, emeklinin, memurun umudu olan tek parti DSP’nin olduğunu artık herkes biliyor” ifadelerini kullandı. Nihat Usta, açıklamalarının devamında; “ Ben Artvin halkına söz veriyorum, Artvin için ne gerekiyorsa yapacağım. Çünkü Artvin halkı her şeyin en iyisine layıktır. Türk halkı çok iyi biliyor ki merhum Genel Başkanımız Bülent Ecevit, tanınan dünya lideriydi. Bende Bülent Ecevit’in yolunda gideceğim ve yoldan asla vazgeçmeyeceğim. Herkes bilmeli ki DSP teşkilatları ile dimdik ayaktadır. Bir DSP örgütünün seçimlerinde büyük başarılar elde edeceklerini biliyorum. DSP’nin geçmişte gibi günümüzde de Artvin siyasetinde belirleyici partilerinden biri olacaktır. Gerek bilgi birikimimizle gerekse de siyasi tecrübesine Artvin Milletvekili adayı oldum. Çünkü tüm diğer adaylar halkın gözüne baka baka yalan konuşuyorlar. Artık Artvin halkı kimin ne olduğunu biliyor. Artvin halkının DSP’ye ve biz milletvekili adaylarına sahip çıkacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

2.sıra adayı Mete Kara: Türkiye’nin alternatif yüzü DSP’dir

DSP’nin ikinci sıra adayı Mete Kara ise adaylığının nedenlerini ve hedeflerini anlattı. Mete Kara açıklamasında; “ Saygı değer Artvin halkım; Artvinli olarak sizleri saygıyla selamlıyorum. Alın terinizi emeğinizin önünde saygıyla eğitiliyorum. Yıllardır Artvin’de yaşamış biri olarak Artvin sorunlarını bilen içinde yaşan bir insan olarak hep beraber Türkiye’nin alternatif yüzü olan demokratik sol partiye bekliyorum.                 Türkiye’mizin şuan durumun en büyük sorumlusu Cumhuriyet Halk Partisidir. Eğer yıllar önce rahmetli BÜLENT ECEVİT’İ desteklemiş olsalardı böyle dürüst bir liderin arkasında kuyu kazmak yerine tam destek olsalar hiç olmasa şimdiye kadar görmedikleri iktidarlığı en 3 – 4 sefer görmüş olacaklardı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin içindekiler iktidarlık değil yıllardır ikinci parti olmayı isteyerek Cumhuriyet Halk Partisine ihanet ve Türkiye Cumhuriyeti’ne ihanet etmişlerdir. Bugün bizler seçimlerden çıkan oylardan nasıl hem bu Dünya’da hem ahirette mesulsak Türkiye’nin bu durumundan Cumhuriyet Halk Partisindekilerde sorumludur.

AKP hükûmeti ise 2002 yılın da 15 aylık bir parti idi. Erken seçim isteyen milliyetçi hareket Partisi ve diğer partililer ile özellikle Cumhuriyet Halk Partisi ile iktidara geldi. Şuan ki durumunu herkes biliyor. 2002’de Dünya’da ne oldu da Türkiye eken seçime gidince herkesin bildiği gibi Amerika Birleşik Devletleri Irak’ vurdu. Sonuç petrol rezervleri ve Amerika Birleşik Devletlerinin oldu. Türkiye bu desteği vererek petrol fiyatları düştü mü? Hayır 4 kat artı ve o yıllarda TBMM’de yer alamayan genel başkan Erdoğan’ın bu yasağı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin de desteklediği bir anayasa değişikliği ile kaldırıldı. Yani CHP, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı başbakan yaptı. Ve yıllardır şikayetçi oldu. Şimdi iktidarlık sözü veriyorlar. Ben sadece gülüyorum.

Türk halkı her zaman mazlumun yanındadır. Gün gelir hesap sorar, o günde bu gündür. Halkçı DSP halkın yanında olan tek partidir. Halkla iç içe olan tek partidir. Diğer adaylarımıza başarılar dilerim.

Üç aylar Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içine alan duaların makbul olduğu, sevap kapılarının sonuna kadar açıldığı, Hakka ve Hakikate doğru yol almanın en kıymetli, en değerli olduğu bir zaman dilimin herkesin duaları inşallah kabul olur” ifadelerine yer verdi.

Share
2451 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?