logo

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın’dan Yoğun Artvin Programı

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, bu göreve atandığı günden sonra ilk Artvin ziyaretini yoğun bir program üzerine gerçekleştirdi. DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ilimize gerçekleştirdikleri ziyaretin öncesinde Artvin Yusufeli’ne gelerek Yusufeli Barajı ve HES inşaatında incelemelerde bulundu. Genel Müdür Aydın, ayrıca Yusufeli Barajı ve HES projesinin çalışmalarının koordine edildiği şantiyede düzenlenen “Koordinasyon Toplantısında” çalışmalar hakkında bakanlara bir de sunum yaptı.

 

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Yusufeli ilçesine gerçekleştirdikleri ziyaretler öncesinde Artvin’e gelen DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, DSİ Çoruh Projeleri 26.Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek burada istişare toplantısı düzenledi. Artvin DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü düzenlenen “Koordinasyon Toplantısında” Yusufeli Barajı ve HES projemizde gelinen seviye başta olmak üzere diğer yatırımların durumunu istişare etti. Toplantıya DSİ Çoruh Projeleri 26.Bölge Müdürü Celal Tokalak’ın yanı sıra Bölge Müdür Yardımcıları Turan Karagöz ve Mehmet Kalaycıoğlu ile diğer DSİ’li yetkililer katıldılar. Genel Müdür Aydın, DSİ Bölge Müdürlüğü’nde Yusufeli Barajı ve HES projesi ile diğer projelerimizin maketleri üzerinde incelemede bulundu.‬ Ayrıca Genel Müdür Aydın burada diğer projelerin maketleri üzerinden de tamamlanan projelerin ülke ekonomisine sağladığı katkılar hakkında da bilgi aldı.

Daha sonra Yusufeli ilçesine giderek Yusufeli Barajı ve HES Projesi hakkında incelemelerde bulunan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, burada DSİ Bölge Müdürü Celal Tokalak ve diğer yetkililer ile baraj yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Burada yaptığı kısa açıklamada DSİ Genel Müdürü Aydın; “Yusufeli Barajı ve HES Projesi kapsamında gövde betonu çalışması devam ediyor. Yusufeli Barajı 275 metre yüksekliği ile kendi kategorisinde ülkemizin birinci, dünyanın ise üçüncü en yüksek barajıdır. Barajın tamamlanması ile milli bütçeye yıllık 600 milyon TL katkı sağlanacaktır” açıklamasında bulundu.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi karşılayan heyetin içerisinde yer alan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Yusufeli Barajı ve HES projesinin çalışmalarının koordine edildiği şantiyede düzenlenen “Koordinasyon Toplantısında” çalışmalarda gelinen seviye hakkında her iki bakana ve diğer katılımcılara bilgi verdi. Toplantının ardından Genel Müdür Mevlüt Aydın, Artvin’den ayrıldı.

Share
1070 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?