logo

DSİ Çalışanlarından Örnek Gönüllülük Faaliyeti

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü “Köy Okullarına Yardım Kampanyası” kapsamında bu kez de Kınalıçam Köyü İlkokulu’na örnek gönüllülük faaliyetinde bulundular.

1963 yılında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü çalışanlarının her yıl gönüllülük esasına göre başlatmış oldukları “Köy Okullarına Yardım Kampanyası” tüm hızıyla artarak devam ediyor. DSİ çalışanlarının gönüllülük esasına göre başlattıkları yardımlar bu kez de Yusufeli’ne bağlı Kınalıçam Köyü İlkokulu’na yapıldı. Öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarının karşılandığı yardımda öğrenciler mutlu olduklarını belirttiler.

Bu kapsamda 2016 yılında toplanan yardımlar Artvin Şehit Ömer Zeki Varan Ana Okulu ve Artvin İli Yusufeli İlçesi Kınalıçam Köyü İlkokulu kırtasiye, giyim ve oyuncak olarak ulaştırılmıştı. Artvin Valisi Kemal Cirit ile beraberindeki DSİ 26. Bölge Müdürü Dinçer Aydoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ile birlikte Şehit Ömer Zeki Varan Anaokulu’nu ziyaret etmişti. Vali Cirit, DSİ Genel Müdürlüğü personelleri tarafından Artvin’e gönderilen kırtasiye ve oyuncukları anaokulu öğrencilerine dağıtmıştı. Oyuncak dağıtımında çocukların bir hayli heyecanlı ve sevinçli oldukları gözlenmişti. Anlamlı davranışlarından dolayı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür eden Vali Kemal Cirit çocuklarla yakından ilgilenmişti. Şehit Ömer Zeki Varan Anaokulu öğrencilerinin koro halinde söyledikleri 23 Nisan konulu şarkı ise büyük beğeni toplamıştı.

Etiketler: » »
Share
561 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?