logo

Dr. Kamil Aksu, İyi Parti’den Aday Adaylığını Açıkladı

İYİ Parti’den Milletvekili aday adayları isimlerini açıklamaya devam ediyor. İYİ Parti Artvin İl Başkanı Filiz Akyüz’den sonra Dr. Kamil Aksu’ da adaylığını açıkladı. Aksu adaylığını sosyal medyadan ve Artvin yerel medyasından Artvin Halkına duyurdu. Dr. Aksu aday adaylığı ile ilgili neden aday olduğunu, bugüne kadar ki siyasi geçmişini, düşüncesini ve felsefesini “Dr. Kamil Aksu Kimdir? Özgeçmişi yazısı içinde açıkladı.

Dr. Kamil Aksu Neden İYİ Parti’den aday adayı olduğunu ve kendisini tanıtırken; “ Laik Demokratik Üniter Türkiye Cumhuriyeti ve Misak-i Milli sınırlarının yok edilmeye çalışıldığı bu karanlık günlerde, Ulu Önder Atatürk’ün Hitabesinde sözünü ettiği tüm şartların gerçekleşmiş olduğunu görmek üzüntü ve kaygı vericidir.

Her Türk genci; İçinde bulunduğu ahval ve şerait ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyetini koruma ve kollama görevini yerine getirmek için üstüne düşen görevi yapmak zorundadır.

Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkma ve savunma mücadelesi partiler üstü olup, sağ ve sol ayırımı yapmadan bu davaya inanan, yer alan, herkesin desteklenmesi ve tek bir yumruk olunması ile kazanılabilinir.

Bu anlamda; Bu yüce davanın ve Kemalist felsefenin savunuculuğunu TBMM de en üst tondan seslendirebilmek adına, doğup büyüdüğüm ve beni ben yapan en önemli unsur olan memleketim Artvin’den 24 haziran 2018 seçimlerimde, ” iyi parti ” Artvin milletvekili aday adayı olacağımı beyan eder, Destekleriniz için şimdiden teşekkür eder, saygılar sunarım.”

Dr. Kamil aksu kimdir?

28.02.1966 yılında Artvin Merkez’de doğdu. Sırasıyla Artvin Gazi İlkokulu, 50. Yıl Ortaokulu ve Kazım Karabekir Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamladı. 1990 Yılında Giresun İli Tirebolu ilçesinde mecburi hizmetini yapmak için görevine başladı. 1996 Yılında İstanbul İli Avcılar İlçesi Merkez Sağlık Ocağı’na Sorumlu Hekim olarak tayin oldu. 3 Yıl Sorumlu Hekimlik yaptıktan sonra Bir çok yerde görevlendirildi. En son Silivri Cezaevine gönderilmek istenince 20 Yıllık Devlet Memurluğundan Hükümet Politikalarını protesto ederek istifa etti.

Medikal Estetik Hekimi, Aile Hekimliği sertifikaları olmasına rağmen İş sağlığı ve Güvenliğinin önemini fark edip İş Yeri Hekimliğini tercih ederek kendi İş Sağlığı ve Güvenliği Firmasını kurdu. 7 Haziran 2015 Seçimlerinde MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı olarak seçimlere katıldı. MHP tarafından Kasım 2015 seçimlerine ülkenin sürüklenmesini hazmedemediği ve Meral Akşener’in dışlandığını gördüğü için Kasım 2015 Seçimlerinde Milletvekili Adayı olmadı. Bu duruşu nedeni ile MHP tarafından ihraç edildi. Daha sonraki politik yaşamını Meral Akşener’in yanında sürdürerek mücadele etti.

24 Haziran 2018 Seçimlerinde İYİ Parti’den Artvin Milletvekili Aday Adayı olacağını açıklayan Dr. Kamil AKSU evli ve iki çocuk babası olup mesleği dışında şair, roman ve makale olarak birçok platformda eseri vardır.

Share
1383 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?