logo

“DP’nin oylarına göz dikmekten vazgeçin”

Demokrat Parti Milletvekili adayından Hasan Ekinci açıklaması

Osman Özdemir: ‘Ekinci’nin MHP’ye destek verdiği iddiaları komiktir. Ekinci’nin partisi de destek verdiği yerde DP’dir”

Demokrat Parti Artvin Milletvekili adayı Osman Özdemir, yaptığı açıklama ile eski Orman Bakanlarından Hasan Ekinci’nin MHP’ye destek verdiği iddialarını yalanlayarak, “ Bu iddialar çok komik iddialardır. Sayın Ekinci’nin partisi de, destek verdiği yerde bellidir. O da Demokrat Parti’dir” dedi. Özdemir, kısa bir süre içerisinde Hasan Ekinci’nin Demokrat Parti Milletvekili adaylarının düzenleyeceği tv programına katılacağı ve açıklamalarda bulunacağını söyledi.

Demokrat Parti Artvin Milletvekili adayı Osman Özdemir ve Demokrat Parti Adayı Ferman Erşahin’in seçim çalışmalarını sürdürdüğü Artvin Merkez’de seçim binasında bir basın açıklamasında bulundu. Demokrat Parti İl Binasında DP İl Başkanı Sevinç Yıldırım, Merkez İlçe Başkanı Niyazi Altuntaş ile birlikte açıklamalarda bulundu. Demokrat Parti’nin Türkiye genelinde yaptığı hizmetlerin ve ülke genelinde gerçekleştirdiği yatırımların dilden dile destan olduğunu hatırlatarak bu ülkenin kurtuluşunun Demokrat Parti çatısı altında birleşmekten geçtiğini söyledi. Demokrat Parti’nin seçim çalışmalarında vatandaşlardan yoğun ilgi gördüğüne vurgu yapan Osman Özdemir, Demokrat Parti’nin kadroları ve oy potansiyeline göz diken partilerin olduğuna vurgu yaparak DP tabanının ve seçmenlerin bu oyuna gelmeyeceğini söyledi.

DP’nin oylarına göz dikmekten vazgeçin

Demokrat Parti Artvin Milletvekili adayı Osman Özdemir yaptığı açıklamada, Demokrat Parti’nin tabanının dimdik ayakta olması, seçim çalışmalarında ilgi görmesinin diğer partileri rahatsız ettiğini belirterek, seçimlerde oylarını arttırmak için Demokrat Parti ile özdeşleşmiş isimleri kullanarak bu oylara göz diken siyasi partilerin olduğunu ifade etti. DP’nin sembol isimlerinin adını kullanarak siyaset üretmeye çalışan milletvekili adaylarına seslenen Osman Özdemir, herkesin kendi sembol isimleri üzerinden siyaset yapması gerektiğini, Demokrat Parti’nin sembol isimleriyle de tabanıyla da ve seçmeniyle de uğraşmaktan tüm siyasilerin artık vazgeçmesi gerektiğini söyledi. Osman Özdemir; “ Son günlerde diğer siyasi partilerde ve milletvekili adaylarında kötü bir alışkanlık başladı. DP’nin tabanına ve oylarına göz dikme alışkanlığı baş gösterdi. Hem DP’nin güçlü olmadığını ileri sürüyorlar ve DP’ye oy vermek isteyen seçmenlerin kendilerine oy vermesi gerektiğini belirtiyorlar, hem de DP’nin gücünden çekinerek DP’nin sembol isimleri ile DP’nin bu memlekete getirdiği hizmetleri seçim kampanyalarında kullanmak istiyorlar. Bu son derece kötü bir durumdur. Kendi partilerine ve kendi yetiştirdikleri isimlere güvenemeyen siyasi partilerin, DP’nin gücüne, tabanına ve sembol isimlerine sulanmalarını protesto ediyorum. Siyasetçilerin daha dikkatli olmaları gerekmektedir. DP seçmeni hiçbir zaman bu oyuna gelmeyecektir. DP’nin gücü ortadadır ve tabanı da dimdik ayaktadır. DP, bu milletin kalbinde derin yer edinmiş bir siyasi partidir. Demokrat Parti, Adalet Partisi, Anavatan Partisi ve Doğru Yol Partisi’nin birleşimi ile tekrar Demokrat Parti ismini almış olan, güçlü vizyona ve misyona sahip olan ülkemizin en köklü partilerinin başında gelen partimiz kesinlikle eski gücüne sahiptir. DP seçmeni kendi üzerlerine oynanan bu oyunları görmektedir ve kendi partilerine oy vereceklerdir. Bundan hiçbir kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

Hasan Ekinci’nin başka partiye destek veriyor olduğu iddiaları gerçekten çok komik

Demokrat Parti Artvin Milletvekili adayı Osman Özdemir açıklamasının devamında, Demokrat Parti’nin sembol isimlerinden biri olan eski Orman Bakanı Hasan Ekinci’nin Artvin’in yetiştirdiği en önemli değerlerden olduğunu belirterek, Ekinci üzerinden siyaset yapılmasını eleştirdi. Özdemir, açıklamasında Hasan Ekinci’nin kendi seçim kampanyalarında kullanılması konusunda yaptığı eleştirileri dile getirirken; “ Eski Orman Bakanımız Sayın Hasan Ekinci ilimizin yetiştirdiği en önemli siyasetçilerden biridir. Bu memleketin her ilçesinde, köyünde hizmetleri olan ve bu insanların her bir bireyinde emeği bulunan bir isimdir. Hasan Ekinci, Adalet Parti çizgisinden gelmiş, bu partiden bakanlık yapmış, partimiz kapanınca yasaklı olmuş ve ardından yine aynı çizgide kurulmuş Doğru Yol Partisi’nden uzun yıllar hem Artvin Milletvekilliği hem de Orman Bakanlığı yapmış, sadece Artvinlilerin değil, tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı bir isimdir. Sayın Ekinci’nin gücü, sempatisi ve sevenlerinin fazla olması sebebiyle şu yada bu partiler bu isimden yararlanmak isteyebilirler. Bunu son günlerde sıkça görüyoruz. Son günlerde de özellikle kendi oylarına güvenemeyen, kendi gücüne ve siyasi vizyonlarına inanmayan MHP ve adayları bu isimden güç almaya çalışmaktadırlar. Siyaset yapan isimlerin kendi güçlerine ve kendi misyonlarından gelen isimlere sırtlarını dayamaları gerekmektedir. Görüyoruz ki; yaptıkları şaşaalı kampanyalara rağmen halktan istedikleri desteği göremeyen partiler ve milletvekili adayları çareyi Hasan Ekinci üzerinden siyaset yapmakta bulmuşlardır. Bu tam bir acizlik siyasetidir. Bu aynı zamanda kaybetmişliğin verdiği bir olaydır. Biz Demokrat Parti’nin sembol isminin siyaseten ismini kendi partileriyle dile getirmelerini protesto ediyoruz” diye konuştu.

Ekinci, Altunal’a destek veriyor ise neden programda bir kelime dahi söylemedi

Demokrat Parti Milletvekili adayı Osman Özdemir, açıklamalarının devamında eski Orman Bakanı Hasan Ekinci’nin MHP Milletvekili adayı Muhammet Altunal’ın katıldığı televizyon programına katılmasına ilişkin de değerlendirmelerde bulunarak, bunun adaya destek anlamına gelmeyeceğini söyledi. Özdemir, açıklamasında; “ Sayın Hasan Ekinci, Artvin’in sorunlarının değerlendirileceği ve kendi dönemine ilişkin konuların tartışılacağı televizyon programına katılmak için Çay TV’nin programına katılmasına rağmen, bunun MHP’nin adayına destek veriyor şeklinde algı oluşturulmasını doğru bulmuyorum. Bende Sayın Ekinci ile görüştüm ve kendisi de bana herhangi bir partiye destek vermek için değil, kendi dönemi ile son 12 yıllık AKP iktidarının Artvin’e yaptıkları ve yapamadıklarını konuşmak için programa katıldığını ifade etti. Bunun MHP’ye destek veriyor şeklinde algılatılmaya çalışılmasını da eleştirdi. Sayın Ekinci, programa çıkmıştır; ancak programda MHP’nin yada bir başka partinin adayına destek olduğu yönünde yada şu adaya oy verin şeklinde bir beyanatı olmamıştır. Bu ilin her taşında toprağında imzası olan bir siyasetçinin bir başka siyasetçiye destek vermesi, o siyasetçinin ismini kullanarak bu isme oy verin demesi ile ancak mümkün olabilir. Ben şimdi size soruyorum, Sayın Ekinci, programda MHP’ye yada adayına oy verin şeklinde bir ifadesi oldu mu? Yada şuraya yada buraya oy verin, ben şurayı yada burayı destekliyorum şeklinde bir açıklaması oldu mu? Sayın Ekinci, bir başka partinin adayına destek oluyor idiyse neden bir tek kelime ile desteğini açıklamamıştır. Kendisi programa katılmıştır, kendi dönemini ve AKP iktidarı dönemindeki konular üzerine düşüncelerini açıklamıştır. Bunu “ Ekinci bize destek veriyor” şeklinde algılatılmaya çalışılması acizliğin ifadesidir” şeklinde konuştu.

Ekinci’nin çizgisi de, partisi de, destek vereceği partide bellidir. O da Demokrat Partidir

Demokrat Parti Artvin Milletvekili adayı Osman Özdemir, açıklamalarının son bölümünde eski Orman Bakanı Hasan Ekinci’nin çizgisinin Demokrat Parti çizgisi olduğunu hatırlatarak; “ Sayın Ekinci, Demokrat Parti çizgisinden asla kopmamış bir isimdir. Her seçimde o yada bu partiler sürekli ismini gündeme getirmişlerdir. Hatta daha da ileriye giderek kendi partilerinden aday olacağını iddia edenlerde olmuştur. Biz bu iddialara her zaman gülmüşüzdür. Sayın Ekinci, her zaman bize kendisinin illa ki milletvekili olma gibi bir gayretinin yada amacının olmadığını, önemli olanın çizgi olduğunu söylemektedir. Sayın Ekinci’nin adını kullanarak oy kapmaya çalışanlara bir kez daha seslenmek istiyoruz. Bu huyunuzdan vazgeçin. Sayın Hasan Ekinci’nin çizgisi de, partisi de, destek verdiği adreste bellidir. Bu adres Demokrat Partidir” diye konuştu.

Sayın Ekinci ile televizyon programına katılacağız

Demokrat Parti İl Başkanı Sevinç Yıldırım, Özdemir’in açıklamalarının ardından bir bilgi paylaşımında bulundu. Yıldırım, kısa bir süre içerisinde Demokrat Parti Milletvekili adaylarının ve Demokrat Parti Genel Sekreteri Ertan Küçükay’ın da katılımı ile bir tv programı yapacaklarını açıkladı. Bu televizyon programına Eski Orman Bakanı Sayın Hasan Ekinci’nin de Ankara’dan yine stüdyodan yada telefonla bağlanarak açıklamalarda bulunacağını belirten Sevinç Yıldırım, seçim çalışmalarını aynı hızla sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

Ç.P.

Etiketler: » » » »
Share
1626 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?
#

“DP’nin oylarına göz dikmekten vazgeçin”” için 1 yorum

  1. Köksal İspirli : diyor ki:

    oyunuza göz dikilmiş ya sorarım kaç oyunuz var şimdiye kadar DYP nin ANAP’ın oyları AKP ye peşkeş çekilirken aklınız neredeydi yoksa yine AKP ye çlışıyorsunuzda MHP ye gitmesin de AKP seçilsin diye mi çaba gösteriyorsunuz sizde seçilemeyeceğinizi biliyorsun Seracettin yazan ı belediye başkanı yaptığımızda siz değimliydiniz MHP nin oylarına göz diken ama biz böyle söylemlerde bulunmadık. Biz milliyetçi devletçi halkçıyıZ kimsenin oyuna ipotek koyamazsınız. Asil artvinliye Hasan ekinci gibi hizmet verecek tek aday Muhammet Altunal dır