logo

reklam

DP Milletvekili Adayı Küçükay Digitürk’ü Kınadı

Demokrat Parti Genel Sekreteri ve Demokrat Parti Milletvekili Adayı Ertan Küçükay yaptığı yazılı açıklamada Digitürk’ün 7 televizyon kanalını yayından kaldırmasını kınadı.

Demokrat Parti Milletvekili Adayı Ertan Küçükay; “1 Kasım seçimleri öncesinde kendileri gibi düşünmeyen muhalif sesleri susturma, yıldırma, yasaklama planının uygulandığını üzülerek görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Digitürk’ün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın isteği üzerine 7 televizyon kanalını yayın ağından kaldırması üzerine açıklama yapan Küçükay; “1 Kasım seçimleri öncesinde kendileri gibi düşünmeyen muhalif sesleri susturma, yıldırma, yasaklama planının uygulandığını üzülerek görüyoruz” dedi.

Demokrat Parti Genel Sekreteri ve Demokrat Parti Milletvekili Adayı Ertan Küçükay, şunları kaydetti:

“1 Kasım’da yapılacak milletvekili genel seçimleri yaklaşırken, iktidarın oy kaybetme korkusuyla yeni planlar devreye soktuğunu görüyoruz. İktidar partisi, hiçbir muhalif sese tahammül edemediğini bir kez daha göstermiştir.

Bugün üzülerek görüyoruz ki; ülkemizde darbe ve sıkıyönetim dönemlerinde dahi görmediğimiz bir ölçekte basın ve medya kuruluşlarına baskı yapılmaktadır. Halkın haber alma özgürlüğü kısıtlanmaktadır.

Tivibu’nun da Bugün TV, Samanyolu Haber ve Mehtap TV’nin yayınlarını sona erdirmesi hafızalarımızdayken Digitürk’ün de bu basına sansür kampanyasına destek verdiğini görmek bizleri ziyadesiyle üzmüştür.

Digitürk’ün internet sitesinde yaptığı “Yasal zorunluluk dolayısıyla Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, S Haber (Samanyolu Haber), Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV kanalları platformumuzdan çıkartılmıştır” açıklaması karşısında; Türkiye’yi demokrasiyle buluşturan, ana fikri ‘hürriyetçi düşünce’ olan Demokrat Parti olarak; dün olduğu gibi bugün de her ne şartta olursa olsun hukukun üstünlüğüne, fikir ve ifade özgürlüğüne, konuşan ve tam demokrat Türkiye’ye inanıyor; bu ilkeler uğrunda mücadele ediyor ve mücadele etmeye devam edeceğimizi belirtmek istiyorum.

Share
397 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?