logo

DP Genel Sekreterinden Maden açıklaması

dpLogoDemokrat Parti Genel Sekreteri Artvinli hemşehrimiz Ertan Küçükay, Artvin Cerattepe’de maden çıkarılmasının karşısında olduğunu belirterek Artvin halkının onurlu davranışına destek verdiğini açıkladı.

Demokrat Parti Genel Sekreteri Ertan Küçükay, Artvin halkının Cerattepe’deki mücadelesine ben Artvinliyim diyen herkesin destek vermesi gerektiğini ifade ederek Artvin halkına destek verdiğini belirtti. Ertan Küçükay açıklamasında; “ Artvin halkının Cerattepe’deki mücadelesi ben Artvinliyim diyen herkesin onurudur. Bu onurlu mücadele basit bir çevre eylemi değil, doğup büyüdüğümüz şehrimizin varlık, yokluk mücadelesidir. Bu anlamda başta sayın vali olmak üzere, emniyet güçlerini jandarmayı, itidal içerisinde davranmaya davet ediyorum. Artvin halkı orada var olduğu için, halka hizmet için vali var diğer kurumlar var. Demokrasilerde asıl olan MİLLET’ tir. Birtakım ticari kaygılarla hareket eden şirket ve şirket sahiplerinin çıkarlarını değil milletin çıkarlarını korumak sayın vali ve sevk ve idaresi altındaki kurumların görevidir. Zülümle hiç kimsenin abad olduğu görülmemiştir.

Artvinde,Cerattepe’de yüreği Artvin sevgisiyle atan hemşehrilerimi teker, teker tebrik ediyorum. En kısa sürede aralarında olup bana düşen nöbet görevini ifa edeceğim saygılarımla” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » »
Share
911 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?