logo

DP Genel Sekreteri: “Başka bir Türkiye mümkün”

7 Haziran Genel seçimleri öncesinde Demokrat Parti adayları Genel Başkan Gültekin Uysal’ın seçim otobüsü ile Artvin’i karış karış gezdiler. DP Genel Sekreteri Ertan Küçükay ile DP Milletvekili Adayları Osman Özdemir ile Ferman Erşahin’in ve İl Başkanı Sevinç Yıldırım’ın da katıldığı seçim gezisinde vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, ilgi “Kırat Yeniden Şaha Kalktı” dedirtti.

Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Demokrat Parti, seçim otobüsü ile tüm ilçeleri karış karış gezdi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın seçim otobüsünün mesaisi Arhavi ilçesinden başladı. Burada çalışmalara başlayan seçim otobüsünde bulunan DP Genel Sekreteri Ertan Küçükay ve Milletvekili adayları Osman Özdemir ve Ferman Erşahin, halkı selamladılar. Halktan yoğun sevgi gören DP seçim otobüsü, Kırat’ın şahlanışının ayak seslerinin sesini duyarak özlem giderdiler.

Arhavi ilçesinden Hopa’ya oradan da Kemalpaşa’ya giden DP seçim otobüsü gittiği her yerde mini mitinglerde yapıldı. Burada DP Genel Sekreteri Ertan Küçükay, halka hitap ederek Türkiye’nin yeniden DP’ye neden ihtiyaç duyduğunu anlattı. Küçükay yaptığı konuşmalarda; “Bu devir devam ederse; yoksulluk devam eder, yolsuzluk, hırsızlık, soygun devam eder. 7 Haziran’da sandık başına gidecek, oy kullanacaksınız. Kullanacağınız oylarınızla ülkeyi yönetecek iktidarı belirleyeceksiniz. Ben size şunu yapın, bunu yapın demiyorum.
Önünüzde iki yol var, başka da yol yok. Yolun birisi; bu devir devam etsin, bu yönetim devam etsin, bunlar ülkeyi yönetmeye devam etsin. Diğer yol ise, gelin bu devri kapatalım, yepyeni aydınlık bir devir açalım.

Bu devir devam ederse ne olacağını söyleyeyim; Bu devir devam ederse; yoksulluk devam eder, yolsuzluk, hırsızlık, soygun devam eder. Bu devir devam ederse; haram saltanatı devam eder, adaletsizlik, hukuksuzluk devam eder. Türk tarımını bitirdiler. Ülkeyi saman ithal eder duruma düşürdüler. Çiftçiyi, besiciyi perişan ettiler, harmandan kaldırdılar. Köylerde, harman yerlerinde, tarlada, bağda, bahçede yangın var. Köylü, çiftçi bu yangının içinde cayır cayır yanıyor. Esnafı bitirdiler. Esnaf kardeşim aldığını satamıyor, sattığını yerine koyamıyor. Gün geçmiyor ki şu Ankara’da, ilçelerinde her gün yüzlerce dükkan kapanmasın, kapısına kara kilit vurulmasın. Esnafımızın da dükkanında yangın var. Bu yangını söndürecek bir parti, bir lider arıyor esnaf. “Bu ülkede yaşayan her kim varsa sıkıntı içinde”

Ev kadınları; bu ülkenin 20 milyon hanesinin mutfağında günün yarısını geçiren, her gün bulup buluşturup üç öğün sofra kurmak zorunda olan kadınlarımız, analarımız, bacılarımız, eşlerimiz. Sizin de mutfaklarınızda yangın var. Çarşı pazar ateş pahası. Bu pahalılığın altında yıllardır eziliyorsunuz. 1 kilo patates 4-5 Lira, 1 kilo acı soğan 2-2,5 Lira, 1 kilo pirinç 6 Lira, 1 kilo et, kıyma 30-40 Lira. Her gün o mutfaklarda üç öğün tencere kaynıyor. Ama et mi kaynıyor, dert mi kaynıyor gelin siz onlara sorun. İşte, milyonlarca ev kadınımız da mutfaklarındaki bu yangını söndürecek bir parti, bir lider arıyor. Gençlerimiz; ülkenin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimiz. Kahve köşelerine terk ettiğimiz, geleceği meçhul, istikbali meçhul gençlerimiz. Okulunu bitirmiş, askerliğini yapmış sayıları 5-6 milyonu bulan erkekli kızlı işsiz güçsüz gençlerimiz. O güzelim genç parmakları üretime çalışması gerekirken kahve köşelerinde sabahtan akşama kadar okey masalarında okeye taş çeken gençlerimiz. Babasının, anasının eline harçlık diye bakmaya mahkum edilen gençlerimiz. Onlar da iş bekliyor, aş bekliyor, istikbal bekliyor. Baba eline harçlık diye bakmaktan kurtulmak istiyor. Kimseye yük olmak istemiyor. Onlar da kendilerine sahip çıkacak bir parti, bir lider arıyor.

Velhasıl, bu ülkede yaşayan her kim varsa sıkıntı içinde, borç harç içinde yaşam mücadelesi veriyor. “Bu ülkenin üzerine atılmış olan AKP kördüğümünü çözeceğiz”
Ne zaman ülke sıkıntıya girse, milletimiz sıkıntıya düşse Kırat imdada yetişmiştir. Ülkemizi ve milletimizi sıkıntıdan kurtarmıştır. İnşallah 7 Haziran’da da sizlerin desteği ile biz gelip, bu ülkenin üzerine atılmış olan AKP kördüğümünü çözeceğiz. Bize inanın, bize güvenin. Dün yaptık, yine yaparız.

Yeter ki bize sahip çıkın, genel başkanımıza sahip çıkın, mirasınıza sahip çıkın. Kırat’a sahip çıkın.
Sahip çıkın ki; köylünün, çiftçinin harman yerindeki yangını söndürelim, yine onları eski günlerine, altın çağına döndürelim.
Sahip çıkın ki; esnafımızın dükkanındaki yangını söndürelim, eskiden olduğu gibi esnafı bu toplumun en itibarlı sınıfı yapalım.

“Çare Demokrat Parti’dir, çare Kırat’tır”

Sahip çıkın ki; mutfaklardaki yangını söndürelim. Her mutfaktaki ev kadını rahatlıkla üç öğün tenceresini kaynatabilsin. Pahalılığın altında ezilmekten onları kurtaralım. Sahip çıkın ki; milyonlarca gencimizi kahve köşelerinden kurtaralım, baba eline harçlık diye bakmaktan kurtaralım. Onları iş sahibi, ekmek sahibi yapalım. İşte, bütün bu sıkıntıların, problemlerin çözümü, çaresi var. Çare Demokrat Parti’dir, çare Kırat’tır. Çare Türkiye’nin en genç, Anadolu’nun bağrından çıkan yağız delikanlısı Gültekin Uysal’dır. Biz Artvinlilerin ferasetine, irfanına, izanına, vicdanına güveniyoruz. Gerek aday olarak kendimizi gerek partimizi gerekse Genel Başkanımızı sizlere emanet ediyoruz. Bize sahip çıkacağınıza inanıyoruz. Bizleri siyaset tüccarlarına, siyaset tacirlerine, siyaset mühendisliği bezirganlarına ezdirmeyeceğinize inanıyoruz. Gelin bir olalım, diri olalım, iri olalım. Bu partiyi iktidar yapalım. Meclis’e sokalım” şeklinde konuştu.

DP adayları: Kırat yeniden şahlanıyor

Demokrat Parti Milletvekili adayları Osman Özdemir ve Ferman Erşahin’de yaptıkları konuşmalarda Demokrat Parti’nin iktidarında yapacağı hizmetler, yatırımlar ve yenilikler hakkında bilgi verdiler. Özdemir ve Erşahin konuşmalarında; “Başka bir Türkiye mümkün diyerek yola çıktık. Türkiye’de önce siyaseti değiştirerek, Türkiye’yi değişeceğiz. Yeni nesil Demokrat Parti, yeni nesil Türkiye programı ile Türkiye’yi yeniden üreten bir güç olarak küresel dünyada yerini alacağı bir vizyonla buluşturma amacındayız. Türkiye’nin doğru bir akıl, doğru bir siyasi kadro, doğru bir siyasi programla sahip olduğu imkanları kabiliyetini azami noktaya çekerek, ulaşabilmesi gereken potansiyeline ulaşabileceğine inanıyoruz.

“İktidarın söyleyecek sözü kalmadı”

İktidarın söyleyecek sözü kalmamıştır artık. 3 saatlik mesafede 4 ayrı kıta pazarına ulaşabilecek bir ülkenin bugün dış ticaret açığından kademe kademe tüketime doğru savrulduğunu görüyoruz. İşte bu noktada Türkiye’nin 12 yıldır 1 Katrilyon 900 Milyar Dolarlık bir bütçeyi kullanmış bir iktidar var. Söyleyecek sözleri bitmiştir. Söyleyecek sözleri kalmadıkları için meydanlarda şehit Başbakanımızı, Demokrat Parti’yi yağmalama cihetine gitmektedirler. İşte biz buna itiraz ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Share
1378 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?