logo

DP adayı Erşahin: Bu yollar Artvin’e reva mı?

Demokrat Parti Milletvekili adayı Erşahin’den önemli açıklamalar

Demokrat Parti Artvin Milletvekili adayı Ferman Erşahin, önemli açıklamalarda bulundu. Artvin’de yaptığı çalışmalar esnasında il adına tespit ettiği bazı sorunları gündeme getiren Erşahin, ayrıca açıklamasında Türkiye’nin yeniden Demokrat Parti iktidarına ihtiyacı olduğunu söyledi. Seçim

çalışmalarında halkla buluştuğunu ve Artvin halkının kendisine iktidara şikayet ettiğini ve başlıca şikayet konusunun da yollar olduğunu vurgulayan Erşahin, “Bu yollar Artvin’e reva mı?” sorusunu sordu.

Yaklaşık bir aydır Artvin’i gezdiğini ve seçim çalışmalarında bulunduğunu ifade eden DP Milletvekili adayı Ferman Erşahin, Artvin’de tespit ettiği bazı sorunlara değindi. Halkın iktidardan şikayetçi olduğunu dile getiren Erşahin, hükümetin Artvin’de yaptığı birçok yanlış uygulamanın olduğunu belirtti. Açıklamasına öncelikle Demokrat Parti’nin önemli bir değeri olan eski Orman Bakanı Hasan Ekinci’ye yapılan vefasızlıktan bahsederek başlayan Erşahin; “ Hükümetin eski siyası değerlerimize hiç değer vermiyor. Eski Orman Bakanımız Hasan Ekinci, Eski Meclis Başkanımız Sabit Osman Avcı başta olmak üzere bu ile emek vermiş, bu ilin sorunlarına göğüs germiş, o sorunların çözümüne katkı sağlamış, bu ilde emekleri olan onlarca siyasetçimiz var. Fakat bu siyasetçilere ahde vefa gösterilmemektedir. Başka illere gittiğimizde görüyoruz ki, o ile emek vermiş isimlere gereken önemler gösterilmiş; ancak bizim ilimizde bu maalesef gösterilmemiş. Geçtiğimiz günlerde Sayın Bakanımız Hasan Ekinci bir televizyon programında bahsetti vefasızlıklardan. Bizlerde açıkçası çok üzüldük. Siyaset ayrı bir şey ancak bu topluma emek vermiş isimlere vefasızlık yapılması ayrı bir şeydir. Bu hataların halkın gözünden kaçmamaktadır” şeklinde konuştu.

İktidar partisi halktan kopuk

İktidar partisinin yerel idarecilerinin ve isimlerinin halktan kopuk olduklarına vurgu yapan Demokrat Parti Milletvekili adayı Erşahin, “ Köylerimize gidiyoruz. Halkın şikayetlerini dinliyoruz. Köylerimizde tapu problemleri bulunuyor. Kadastro çalışmaları yetersiz. Kadastro geçen yerlerde de çeşitli tapulandırma hataları mevcut. Hükümetin bu konuya daha duyarlı yaklaşması gerekirdi. İktidar partisi yetkilileri halktan kopuk. İl teşkilatı ve ilçe teşkilatları halka arasına mesafe koymuşlar. Bu doğru bir şey değil. DP iktidarında böyle bir durum söz konusu olmayacaktır. Köylerde muhtarlar sorunlar karşısında etkisiz kaldığı gibi topu siyasilere atmaktalar. Siyasiler muhtarlara topu atarak arada top çevirmekteler. Arada halk ezilmekte. DP iktidarında muhtarların artık topu başka yerlere atmasına imkan tanımayacak ve onlara gereken sorumluluğu da yükleyerek sorunları bizzat yerinde çözeceğiz. Maalesef muhtarlar siyasetçi olmuşlar. Onlarda siyasi iktidara uyup yanlı davranışlarda bulunmuşlar. Örneğin sosyal yardımların dağılımındaki dengesizlikler ve çeşitli torpil olaylarının olduğunu görüyoruz. Gerek muhtarlar gerekse de siyasi iktidar bu konuda sınıfta kalmışlardır” şeklinde konuştu.

Bu yollar Artvin’e yakışmıyor

Artvin’de barajlar nedeniyle yeniden yapılan yolların kalitesinin de büyük bir sorun olarak vatandaş tarafından kendilerine dile getirildiğini belirten Ferman Erşahin, DP iktidar olur olmaz bu yollara çeki düzen verileceğini ve Artvin halkının hak ettiği kaliteli yollara bu ilin kazandırılacağını ileri sürdü.

“Türkiye’de çarkların neredeyse durma noktasına geldiğini ben değil, bu ülkenin Ekonomi Bakanı itiraf eder haldedir”

Açıklamalarının devamında Erşahin; “Biz bir büyük tarihin, bir kadim milletin bugünkü sesi soluğu olmuş durumundayız. 7 Haziran’da sandık sizlerin önüne gelecektir. Türkiye’nin zincirlerini kırdığı 14 Mayıs 1950’den 65 yıl sonra, neredeyse aynı tarihe tekabül eden bir zaman diliminde yeniden Türkiye’nin zincire vurulmak istendiği bir anda, Demokrat Parti olarak bu zincirleri kırmak adına, bir iktidarın içinden geldiğimiz gibi yeniden bugün de haykırıyoruz. Bu milleti zincire vuramayacaksınız.
Bugün bu ülkenin insanını gençlerden başlayarak, sizlerin dişinizden, tırnağınızdan arttırarak okuttuğunuz, yetiştirdiğiniz üniversitelere, meslek liselerine gönderdiğiniz evlatlarınıza iş veremez durumundayız. İktidar bugün meydan meydan gezerek “bizden önce ne yapıldı?” demektedir. 12 yıl içerisinde bir katrilyon 900 milyar dolarlık bir bütçeyi tüketen bu iktidar, topyekun Cumhuriyet hükümetlerinin kullandığı bütçeden daha fazlasını kullanmıştır. Ama ortada ne var, ortada bir şey yok.dpLogo

Türkiye’de kişi başına düşen gayrisafi milli hasılayı 14 bin dolar civarına getireceğiz diyenlerin, 8 sene içerisinde yüzde 3,3’lük bir büyüme performansıyla beraber yerinde saydığını görüyoruz”

Türkiye’de kişi başına düşen gayrisafi milli hasılayı 14 bin dolar civarına getireceğiz diyenlerin 8 sene içerisinde yüzde 3,3’lük bir büyüme performansıyla beraber yerinde saydığını görüyoruz. Türkiye’nin nüfus artışını göz önünde bulundurduğumuzda bu büyümenin Türkiye’de çarkların neredeyse durma noktasına geldiğini ben değil, bu ülkenin Ekonomi Bakanı itiraf eder haldedir.” “Türkiye’nin üreten bir güç olarak, tarihi yürüyüşüne devam etmesini istiyoruz”

Türkiye’nin üreten bir güç olarak, stratejik konumuyla beraber tarihi yürüyüşüne devam etmesini istiyoruz. Türkiye’ye taahhüdümüz, herkes için demokrasi, herkes için adalet ve herkes için zenginliktir. Bugün karşımızda ortak paydasını kaybetmiş, hukuka güvenini yitirmiş, gelecek endişesini duyan bir Türkiye portresi var. Seçimlere az bir süre kaldı, bizler de memleketin her köşesinde düşüncelerimizi, siyasetimizi kadrolarımızla birlikte milletimize ifade edebilmek adına uğraş içerisindeyiz. Memleketinin dağıldığını herkes kendi hanesinde hissediyor ekonomik açıdan, hukuk açısından, toplumsal açısından, gerginleşmiş, ortak paydasını kaybetmiş, hukuka güvenini yitirmiş, gelecek endişesini duyan bir Türkiye portresi var. Bunun karşında bizler de ‘Mahkum değilsin, başka bir Türkiye mümkün’ diyerek çıktığımız noktada her siyasi hareketin kendisine, kendi yakınlarına, öncelikle temsil ettikleri kitlelere demokrasi, adalet, zenginlik istediği noktada biz diyoruz. Bu ülkenin bütün vatandaşları eşittir. Herkes için adalet, herkes için demokrasi, herkes için zenginlik diyoruz. Ülkede parçalanmış milyonlarca yüreği tek yürek yapmak adına büyük uğraş içerisindeyiz. Yüce Allah ve milletimiz yardımcımızdır” dedi.

Bugün bu iktidar varsa sebep CHP ve MHP’dir. Çare Demokrat Parti’dir

Türkiye’nin daraldığı, nefes alamaz hale getirildiğini ileri süren Erşahin, Türkiye’de bu iktidarın bu kadar yıl tek başına iktidarda kalmasının sorumlusunun bu ülkede muhalefet yapmayı dahi beceremeyen CHP ve MHP’nin olduğunu ifade ederek, çarenin Demokrat Parti olduğunu söyledi. Erşahin; “ Pek çok dayatmayla karşı karşıya geldik. 7 Haziran’a çok kısa bir süre kaldı. Bu süreyi bütün teşkilatlarımız, bütün adaylarımızla beraber büyük uğraş içerisindeyiz. Memleketimizin meselelerini görüyor ve biliyoruz. Dar gelirli vatandaşımızdan, emeklisine çiftçisinden memuruna ve tüccarından büyük sanayicisine; her alanda Türkiye’de çarpıklık dolayısıyla etkilenmenin en azami noktaya çıktığını da bu seçim vesilesiyle bir kez daha gördük. Türkiye’nin daraldığı, nefes alamaz hale getirildiği pek çok dayatmayla karşı karşıya geldik. Bu dayatma ya oyunu CHP’ye yada MHP’ye ver, bunları istemiyorsan AKP’ye oy ver dayatmasıdır. Bugün bu iktidar var ise bunda sorumlu bu partilerdir. Muhalefet dahi yapmayı bilmeyen bu partilere halkımız 7 Haziran’da gereken cevabı verecektir. Halkımız da çarenin yeniden Demokrat Parti’de olduğunu görmektedir. Bugün Türkiye yeniden kendisine hem bulunduğu coğrafya da hem kendi iç hukukuyla, hem kendi insanları arasında herkesin eşit fırsatlara sahip olduğu, herkesin kamu hukuku karşısında eşit hak, külfet ve eşit nimetlere sahip olma imkanının olduğu, demokrasiyi sadece sandık noktasına indirgemeden, katılımcı, müzakereci demokrasi dediğimiz bütün modelleri icra edecek bir Türkiye programına ihtiyaç duyduğunu görüyoruz. Bizlerin de iddiası Türkiye’nin rotasının şaştığı noktada, doğru bir salim limana çekecek, doğru kadrolara, bu ülkenin ortak paydasını tutacak, hem tarihi geçmişiyle, milli, dini, cumhuriyet ve demokrasi değerleriyle birlikte harmanlanmış bir siyasi akla ihtiyacı olduğunu görüyoruz” şeklinde konuşarak açıklamalarını tamamladı.

 

Etiketler: » »
Share
1274 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?