logo

Doğu Karadeniz’e İlişkin Önemli Bir İddia

Teröristler Doğu Karadeniz’e Sızdı İddiası

Doğu Karadeniz ile ilgili ulusal medya önemli bir iddiayı gündeme getirdi. İddiaya göre “Teröristler Doğa Karadeniz’e Sızdı”

Ulusal Medya tarafından yapılan bir haber gündeme bomba gibi düştü. İşte Artvin’in de arasında bulunduğu Doğu Karadeniz’e ilişkin o iddia: Tunceli kırsalında yasa dışı faaliyette bulunan 8-10 kişilik PKK/KCK terör örgütü üyesinin Doğu Karadeniz Bölgesi’ne sızdığı ileri sürüldü. Trabzon, Gümüşhane ve Giresun kırsalında eylem yapmak isteyen terörist grubun 2012 yılında Düzköy İlçe Jandarma Karakolu önünde bomba patlattığı ortaya çıktı. 3 askerin yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren grubun üyesi olduğu belirlenen teröristlerin yeni eylem arayışı içerisine girdiği belirtildi.

Şenliklerde Tedbir Alındı

İstihbarattan gelen bilgiler üzerine polis ve jandarma birlikleri bölgeye kaydırıldı. Terörist grubun hedefinde Karadeniz Bölgesi’nde Ağustos ve Eylül ayında düzenlenecek olan yayla şenlikleri olduğu iddia edildi. Giresun, Gümüşhane ve Trabzon’da kırsala çıkarılan jandarma birliklerine, özel hareket polisi destek veriyor. Bu arada Artvin, Rize, Trabzon, Gümüşhane ve Giresun’da iki ay içerisinde 50’den fazla yayla şenliği yapacağı öğrenildi.

Kürtün’de 4 Gözaltı Var

BÖLGEDE alarm veren jandarma, önceki gün Gümüşhane’nin Kürtün İlçesi’nde 4 kişiyi gözaltına aldı. Seyyar satıcı olan E.İ., M.İ., S.İ. ve C.T. adlı kişilerin PKK/KCK terör örgütü simgeleyen malzemeler sattığı ve propaganda yaptığı yönünde ihbar alan jandarma, harekete geçti. Kısa sürede 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan E.İ., M.İ., S.İ. ve C.T. sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

Etiketler: » » »
Share
2311 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?