logo

Doğanay Çifti, Bayramda Çocukları Evlerinde Misafir Etti

Artvin Valisi Ömer Doğanay ve eşi Esma Doğanay, Kurban Bayramı dolayısıyla çocukları evinde misafir etti.

 

Valilik Konutunun bahçesindeki kamelyada verilen kahvaltıya, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Şentürk Ağırbaş, çocuk evlerinde kalan bir grup çocuk ile kurum personeli katıldı.

Vali Doğanay ile eşi Esma Doğanay, çocuklarla sohbet ederek, onlara yakın ilgi gösterdi.

Vali Doğanay, bayramların birlik, beraberlik, sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma günleri olduğunu belirterek, çocukların bayramlarını kutladı.

Doğanay, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında insanların birbirleri ile kaynaştığı, başta sevgi ve saygı olmak üzere, milletin kültüründe ve tarihi derinliklerinde var olan bütün ahlaki meziyetlerin bir bütün halinde milletçe paylaşıldığı bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların unutulduğu, kaynaşma ve birlik olma duygularının perçinlendiği bayramlarımız, geçmişte olduğu gibi bugün de millet olarak bizler için müstesna bir yere sahip olduğunu ifade eden Doğanay, “Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak yaşanmalıdır. Bu günlerde, birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız. Özellikle bu bayram milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden hain terör örgütlerine karşı birlik ve beraberliğimizi en üst düzeye çıkarmanın önemi daha fazladır” diye konuştu.

Doğanay çifti, çocuklara bayram harçlığı ile çeşitli hediyeler verdi.

Çocuklar ise kendilerini bayramda yalnız bırakmayan Vali Doğanay ve eşi Esma Doğanay’a teşekkür etti.

AVBM

Share
315 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?