logo

Doğa Sever Öğrenciler Kafkasör’de Çevre Temizliği Yapacak

Artvin Belediyesi ile Artvin Çoruh Üniversitesi Doğa Sporları topluluğu öğrencilerinin organize ettiği Doğaya Saygı etkinliği düzenlenecek.

Etkinlik kapsamında Doğa Sporları topluluğu üyesi yaklaşık 100 öğrenci Şehir Yerleşkesi Eğitim fakültesinden kalkacak araçlarla Kafkasör bölgesi mesire alanlarının çevre temizliğini yapacak.

Gönüllü gençlerden oluşan Doğa sever gençler Doğaya saygı etikliğinde ki amacın insanların doğa ile barışık yaşamasında ki sözün asıl manası olan evimizi nasıl temiz tutup ona özen gösteriyorsak doğaya da aynı titizliği göstermek olduğunu belirttiler. Doğa Sporları Topluluğu Akademik Danışman Öğretim Elemanı Fikri Özkan yaptığı açıklamada, Doğa sevgisinin lafta kalmaması gerektiğini vurgulayarak Artvin’de ki doğanın kıymetini bilinmesini söyledi. Özkan; “Artvin’in doğası gerçekten mükemmel ve büyüleyici. Biz insanlar pikniğe gittiğimizde doğanın güzelliklerinden yararlanıyoruz. İşimiz bitince de çöpümüzü, pisliğimizi doğaya bırakıp dönüyoruz. Yarını hiç düşünmeden aslında kendi sonumuzu hazırlamış oluyoruz. İnsan doğaya ne kadar özen gösterir sahip çıkarsa o kadar sağlıklı ve genç kalır. Doğayı kirletiyorsak temizliğini de yapmamız gerekir. Hiç bir insan ben doğayı sevmiyorum diyemez fakat doğa da laf ile sevilmez. Çevremizi doğamızı temiz tutarsak ona sahip çıkarsak doğa bütün güzelliklerini biz insanoğluna sunar. Bu yüzden Dünyanın Doğa Cenneti olan Artvin’imiz başta olmak üzere nefes aldığımız doğamızı evimiz gibi görüp ona saygı duyalım” dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
621 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?