logo

reklam

“Doğa İle Barışık Yaşamak Zorundayız”

Artvin Hopa’da yaşanan sel felaketinin doğanın intikamı olarak gören Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi “Dere yatakları ölüme davetiye çıkarmaya devam ediyor” dedi.

Acımız Çok Büyük

Artvin’in Hopa-Arhavi ve Borçka ilçelerinde yaşanan sel felaketi sonrası oluşan can ve mal kaybı ile ilgili açıklama yapan Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi “Dere yataklarının imara açılması felakete sebep oldu. Sel felaketinde yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine, yakınlarına ve tüm Artvin halkına başsağlığı diliyoruz. Acımız çok büyük. Hepimizin bu felaketten çıkarması gereken dersler var. Acıların sarılması noktasında da devletin ilgili birimleri üzerine düşeni ivedi bir şekilde yapmalı. Özellikle Hopa’da felaketin bilançosu çok ağır”  dedi.

Dere Yataklarını İmara Açmayın!

Onca uyarı, onca eylem ve tepkilere rağmen ne yazık ki dere yataklarında yerleşim yerlerine izin verilip imara açılmaya hala devam edilmekte. Yaşanan bu doğal felaketin en büyük sorumlusu önlem alma noktasında aciz kalan geçmiş ve mevcut yönetimlerdir diyen Külekçi tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “Artvin’de doğa ile savaşmanın, sahil yolundaki alt yapı yetersizliğinin, dereleri HES’lere kapatmanın, ormanlık alanların maden şirketlerine teslim edilmek istenmesinin bedelinin çok ağır olacağını unutmayalım. Daha duyarlı, daha dikkatli ve daha samimi olmaktan başka çaremiz yok. Doğa ile barışık yaşamak zorundayız.”

Etiketler: » » » » » » »
Share
657 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?
#

“Doğa İle Barışık Yaşamak Zorundayız”” için 1 yorum

  1. Yener Torunler : diyor ki:

    Başkanım ben Şavşat Savaş köyü derneği Baskani Yener Torunler karckar tvde azda olsa çevre için yapmış olduğunuz vurgu için çok teşekkür ederim