logo

“Diyanetime Dokunma, Diyanetine Sahip Çık”

Ülke genelinde gerçekleştirilen ‘Diyanetime Dokunma- Diyanetine Sahip Çık’ eylemleri Artvin’de de gerçekleşti.

Artvin Halitpaşa Camisi önünde öğlen namazı sonrası toplanan Artvin Diyanet Sen üyeleri basın açıklamasında bulundu. Memur Sen ve Eğitim Birsen Artvin Şube Başkanı İbrahim İnce’nin da katıldığı basın açıklamasını Diyanet Sen Şube Başkanı Osman Özaydın gerçekleştirdi.

Özaydın yaptığı açıklamada şunları söyledi: ”Diyanet-Sen, Diyanet işleri Başkanlığı ve Vakıflar Gene! Müdürlüğü çalışanlarının üye olduğu Türkiye’nin eri büyük sivil toplum kuruluşlarından birisidir, 12 yıldır yetkili olduğumuz hizmet kolumuzda, başkanlığımızla uyum içerisinde çalışanlarımızın haklarının yanında, ülkemizde ve dünyada yapılan haksızlıkların karşısında, mazlumların ise yanında yer aldık.

Son zamanlarda gerek ülkemiz üzerinde gerekse Diyanet işleri Başkanlığı özelinde ülkemizi yıpratmaya yönelik çabalar hepinizin malumudur. Biliyorsunuz son fetva meselesinden önce de Diyanet İşleri Başkanı Görmez makam aracı üzerinden itibarsızlaştırılmak istenmiş, Sayın Cumhurbaşkanı da tavizsiz şekilde kuruma sahip çıkmıştı. Böylece amacına ulaşamayan mihraklar bu defa 2003 yılına ait olduğu ve bunun hacklenerek siteye konduğu ve tahrif edilen bir fetva ile Diyaneti ve başında bulunan Mehmet Görmez Beyefendi’yi yıpratmaya kalkışmışlardır. Türkiye, uluslararası arenada gücünü göstermeye, ekonomik, stratejik anlamda güçlenmeye başlamasıyla birlikte, bu güçten rahatsız olan iç ve dış mihrakların hedefi olmuştur. Paralel devlet yapılanmasının açıkça devlete kazan kaldırması, demokrasimiz adına son derece güzel gelişmelerin yaşandığı çözüm sürecinin silahlarla, hendeklere gömülmeye çalışılması, Suriye’de yaşanan ateş çemberine ülkemizin de çekilmek istenmesi, sadece Türkiye için değil, dünya coğrafyası için bir ümit haline gelen Diyanetimize yapılan saldırılar hepsi aynı mihrakların oyunudur. Diyanet üzerinden açılmaya çalışılan cepheye karşı Sünni Alevi, Türk Kürt kim’ varsa tüm vatandaşların hepimizin uyanık olması aklı selimle hareket etmesi lazım. Kurumumuza, ülkemize sahip çıkma, bu oyunu bozma vaktidir. Söz konusu fetva ile ilgili dile getirilen söylemlerin,  hiçbir surette Diyanet işleri Başkanlığı söylemleri olmadığı, bu söylemlerin entrika ve tuzaklarla kaleme alındığı kamu oyunun bilgisinedir. Bizler ahlak ve vicdan mücadelesini veren Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olarak geçmişte Araç meselelerinde hayata geçirilmek istenilen saldırı ile, bu saldırıları aynı kaynak olarak görüyor, okuyoruz. Bu sebeple toplumun en kıymetli yol gösterenleri olan Din görevlilerine yapılan bu alçakça saldırıyı, Diyanet işleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez’in yüklendiği misyon ve ümmet coğrafyası için yaptığı çalışmalardan rahatsız olan zihni bulanmış kişilerin tuzağı olarak görüyoruz.

Büyük oyun ortada. ülkemizin güçlenmesini istemeyen bu mihraklar her cephenden saldırmaya devam ediyor. Şehirlere hendekler açıp güvenlik güçleri ile çatışan, bölge halkına hayatı çekilmez hale getiren, polis lojmanlarına saldırıp küçük çocukların kadınların da aralarında bulunduğu güvenlik güçlerimizin yakınlarını öldüren, hain teröre bir de kendilerinin sözde aydın olduğunu söyleyen terör severler tarafından destek veriliyor. Sözde aydınların mühendislik ürünü olan çalışmaları bu toplum tarafından kabul görmedi, görmeyecektir. Sadece mühendislik ürünü bunlarla da sınırlı kalmıyor. Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıları ‘Fransa çocuklarına ağlıyor’ diyerek manşet yapanlar İstanbul’da yaşanan saldırı için ‘katliam ülkesi’ diyebiliyor. Kendilerine Türkiye’den daha yakın gördükleri o ülkenin dergisi bugün sahillerimizde can veren Aylan bebeğin karikatürünü çizip Aylan bebek büyüseydi o da bir tacizci olurdu diyecek kadar İslam’a, Müslümanlara karşı bir linç girişimi içindeler, işte Diyanet’e saldıranların da Aylan bebeğe saldıranlarında beslendikleri kaynak bu yüzden aynıdır.  Biz her alanda büyümeyi, daha gelişmiş bir ülke olmayı hedeflerken, Diyanet alanında çalışanlar olarak tek dille şunu söylüyoruz; Hilelerle tuzaklarla ülkenin altına bombalar koyanlarla, ülkenin milli manevi değerlerini çalmaya çalışanları bizler aynı kefeye koyuyor ve lanetliyoruz. Bu ümmete, ülkemize Diyanetimize oynanmak istenen oyunun farkındayız ve bu oyunu birlik, beraberlik ve aklı selimle aşacağımıza inancımız tamdır.”

Basın açıklamasının tamamlanmasının ardından gurup sesiz bir şekilde dağıldı.

 

Etiketler: » »
Share
768 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?