logo

DİSK -GENEL-İŞ Sendikası “Ayıptır. Kınıyoruz“

GENEL-İŞ Sendikası Artvin Şube Başkanı Selim Bilgin DİSK -GENEL-İŞ Sendikası adına Cerattepe olaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bilgin; “Son günlerde Artvin de hep birlikte yaşayıp görüyoruz ki Artvin halkı hiçte hak etmediği muamele ile karşı karşıyadır. Güvenlik güçlerinin Artvin’de maden çıkmasını istemeyenlere karşı çok sert ve orantısız güç kullanmasını ayıplıyor ve kınıyoruz.

Yeşil Artvin Derneği çatısı altında yıllardır hiç bir siyasi anlayışı öne çıkarmadan  tamamen Artvin ve geleceği kaygısı ile birleşe birleşe mücadeleyi büyüten ve aylardır Cerattepe de nöbet tutan Artvinliler ve çevre dostları  haklı mücadelesinin son bir haftasını da  gaz bombası ile plastik mermi ile geçirmiştir.  Dost düşman bir kez daha  görmüştür ki  hiç bir kuvvet Artvinlileri  bu mücadeleden vazgeçiremez. Mahkeme kararı yokken ve yer teslimi yapılmadan Cerattepe’ye şirketin yerleşmeye çalışması makinalarını acele yukarıya çıkarması ve bunun yasalara aykırı olduğunu ve bu uygulanmanın hukuk dışı olduğunu söyleyen Artvinlilerin karşısına  devletin güvenlik güçlerinin  çıkarılması  buda  yetmezmiş gibi  Artvin de maden çıkmasın bu Artvin’in sonu olur diyenlere terörist muamelesi yapılmasını anlayışla karşılamak  asla mümkün değildir. Artvin tarihin de görülmemiş bir kalabalık ve birliktelik içerisinde devam eden gösteri ve protestolarda  bir cam bile kırılmamıştır. Başından beri Yeşil Artvin Derneği ve Artvin de ki Sivil Toplum kuruluşları Hukuk dışına çıkılmaması konusunda oldukça ısrarcı ve bunda da başarılı olmuştur. Onun içindir ki karşılaşılan ve uygulanan şiddet orantısızdır ve yanlıştır. Biran önce Hükümetin ve Başbakanın Artvin den yükselen bu sese kulak vermesini önyargıları bırakıp Artvinlileri dinlemesini  tavsiye ediyoruz.   Bu yanlıştan dönülsün diyoruz Olmadı. Artvin AK parti Başkan ve yöneticileri  Belediye başkanları ve Artvin deki Sivil Toplum Kuruluşları ile  birlikte İstanbul Belediye Başkanı hemşerimize gidip Artvin deki  durumu Artvinlilerin isteğini son çare Cumhurbaşkanımıza anlatsınlar Hepimiz Artvinliyiz. Artvin’i daha   fazla sıkıntıya sokmadan  bu yanlıştan dönmek için herkes elinden geleni yapsın istiyoruz.  Artvin i rahat bırakın,. Son çağrımız da faaliyeti yürütmeye kalkışan şirkete yani Cengiz’e daha Öncede aynı amaçla Cerattepe ye gelenler oldu. Artvinli  onlarında peşini bırakmamıştı çünkü haklıydı. Onlar gittiler  hem de gazete ilanları ile  Artvin li Bugün de senin peşini bırakmayacak  Sende gideceksin İktidarlar gelir geçer Yarın hukuk Adalet sana da  lazım olacak. Sonuçta koskoca şirketsin bir sürü işin gücün var.  Yüzyıllardır bu coğrafya yı kendine yurt edinmiş Artvinlileri bir dinle ters düşme onlarla vakit geç değil.  Bırak git. Al çalışanlarını da yanına götür istediğin i şantiyen de çalıştır. Artvin Şantiye değildir olmayacak. DİSK GENEL- İŞ Sendikası olarak bu haklı mücadeyi yürüten kadınlarımıza gençlerimize çocuklarımıza yaşlılarımıza tüm Artvinlilere ve doğa severlere saygılarımızı sunuyoruz. Mücadeleye devam Cerattepe geçilmez! Artvin halkı yenilmez!” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Share
432 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?