logo

Disk Genel İş Cerattepe Nöbetinde

Artvin Kafkasör yaylasında Cerattepe bölgesinde maden şirketinin bölgeye girmemesi için Yeşil Artvin Derneği öncülüğünde başlatılan nöbet tutma eylemine Disk Genel İş Sendikası Belediye çalışanları da katıldı.

 

Artvin halkı 20 yıldır madencilerin Cerattepe bölgesine girmelerine izin vermedi. Bu kez farklı bir yöntemle bölgeye girmek isteyen madencilere karşı 24 saat nöbet tutuluyor. STK’lar, Siyasiler, mahalleler, halk, kimi bireysel kim toplu olarak nöbet sırası alarak Cerattepe’ye çıkıyor. Son nöbet ise Disk Genel İş Sendikası belediye çalışanlarındaydı. Nöbeti devralan sendikalılar aynı zamanda iftar saati münasebetiyle hazırlıklarını yaptı. İftarlarını Cerattepe’de nöbet eylemleri sırasında açan sendikalılar ateş yakarak nöbetlerine devam ettiler. Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan ve Disk Genel İş Sendikası Şube Başkanı Selim Bilgin’de katıldı.

1800 metrede nöbet tutan sendikalılar, ayıların, kurdun, kuşun, böceğin sesi olmak ve onların haklarını korumak için nöbet tuttuklarını söylediler.  Ormanı ormancıdan korur hale geldiklerini ifade eden sendikalılar,  “Ormandayız ama bize ayı da, kurt da, çakal da, böcek de saldırmıyor. Ağaçlara ormancılar saldırıyor. Ormanı ormancılardan korumak için buradayız” ifadelerine yer verdiler.

Gün boyu nöbet tutan Disk Genel İş Sendikası belediye çalışanları daha sonra nöbeti başka bir gruba devrettiler.

Etiketler: » »
Share
836 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?
#

Disk Genel İş Cerattepe Nöbetinde” için 1 yorum

  1. İslambek : diyor ki:

    Maden bahane Komünist ateist sol propaganda şahane!