logo

“Diriliş Ertuğrul” Dizi Oyuncuları Artvin Halkıyla Buluştu

Türk Televizyonlarında en çok izlenen diziler arasında yer alan ve yayınlandığı her dönem izleyici kitlesini giderek artıran Ertuğrul Diriliş Dizi Oyuncuları Artvin’de seyircisiyle buluştu.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizi oyuncuları Artvin Belediyesi ve Artvin Genç Girişimciler Kurulu iş birliğiyle düzenlenen söyleşide Artvin halkıyla buluştu.

Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen söyleşiye Artvin Valisi Kemal Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Artvin İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün AK Parti İl Başkanı Erkan Balta Artvin Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Taner Köse, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Artvin Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi çalışanlarından Temel Öztürk’ün moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşinin açılış konuşmasını yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe Artvin’in Türklerle tanışıklığının Selçuklu Dönemi olduğunu ifade ederek, “Eğer tarihi Artvin’den tarihi bir bağ kuracaksak gideceğiz yer Selçuklu Devleti. İstedik ki Diriliş Noktasında ki Türkiye’nin gençlerini Diriliş Ertuğrul Dizimizin sanatçılarıyla bir araya getirmek istedik. Artvin Kültür Sanatta da yoluna devam ediyor” dedi.

Söyleşiye Diriliş Ertuğrul Dizi oyuncularından Celal Alp, Cavit Çetin Güner, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez ve Esra Bilgiç katıldı. Söyleşi Moderatör Temel Öztük’ün dizi oyuncularına yönelttiği değişik sorularla başlarken söyleşinin ilerleyen bölümlerinde söyleşiye katılan vatandaşların dize oyuncularına yönelttiği sorularla söyleşi devam etti.

Dizi oyuncuları dizi çekimlerinde yaşadıkları zor ve eğlenceli anılarını tüm içtenlikleriyle izleyicileriyle paylaşırken Cavit Çetin Güner’in espri ve şakaları solundakileri fazlasıyla güldürdü. Tarihsel dönemi anlatan bir dizide o tarihsel kişileri canlandırmanın kendilerini için gurur meselesi olduğunu kaydeden oyuncular böylesine önemli bir başarılı bir dizide rol almaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Oyuncular oynadıkları projenin dizinin çok başarılı sezonlar geçirdiğini dile getirerek öğrencilere yönelik verdikleri mesajlarda “Bizim yaptığımız iş, bir oyun tarihsel bir süreci drama olarak sahnelemektir. Bu diziyi kimse belgesel gibi algımlasın. Elbette bizi de izlesinler ama bizim oynadığım dönemi anlamak isteyen daha çok okusun araştırsın. Bütün öğrencilere söyleyeceğimiz şey bol bol okusunlar”  ifadelerine yer verdiler.

Söyleşi Artvin Valisi Kemal Cirit ve diğer protokol üyelerince oyunculara plaket ve ödülleri verilmesiyle sona erdi.

Oyuncular hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
1619 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?