logo

Direne Direne Kazanacağız!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bazı Üyeleri Ön Seçim Kararı İçin Parti Binasında Sabahladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi Artvin’de 2015 Genel seçimleri için merkez yoklaması ile milletvekili adayını belirleme kararı almasının ardından başlayan gerginlik devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde il binasında yoğun katılımlı bir toplantı düzenleyen ve merkez yoklamanın saatlerce tartışılmış, bir sonuç çıkmayınca bir heyet kurularak genel merkeze çıkartma yapılmıştı. Buradan bir sonuç alamayan bazı CHP’liler bu kez soluğu yeniden il binasında aldı. Bu arada başka bir grup ise yeniden CHP Genel Merkezine doğru yola çıktı. 11 Mart Çarşamba günü( bugün) CHP MYK toplantısından çıkacak olan sonuca kadar parti binasından ayrılmayacak olan CHP’liler sonucun ön seçim olması için bütün cabalarını sarf ettiler. Parti binasında sabahlayan ön seçim isteyen CHP’liler sandalyede uyumak zorunda kaldılar.

Parti binasında sabahlayan bir grup CHP’li gündüz basın mensuplarının karışışına çıktı.  CHP Hopa İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş’ı sözcü seçen grubun ortak basın açıklaması şu yöndeydi. Amaçlarının isim değil örgütün birlikte hareket etmesidir denildi. Grup sözcüsü Fehmi Ustabaş yaptığı açıklamada; “Bilindiği gibi seçim atmosferine girildi. Biz CHP’li üyeler vatandaşlar ve halk olarak önseçim beklentimiz hep vardı. Parti meclisinden merkez ataması olarak bir karar çıktı biz bu karara tepki gösterdik. Öte yandan ilçelerimizle bir araya gelip Ankara’ya bir heyet gönderdik. Fakat bize ocu bucu denilerek engellemelere karşı karşıya kaldık.  Fakat Artvin’de ki ilçelerin birçoğunun ön seçimden yana olduğunu biliyoruz.

Bizim için önemli olan milletvekili kimin olacağı değil Artvin’de örgütlerin birlikte hareket etmesi konusunda alınan birliktelik kararı olmalıdır. Bunun içindir eylemlerimiz isteklerimiz haklı taleplerimiz” dedi.

Ustabaş açıklamasının devamında; “şu anda iki gündür Artvin’deyiz iki gündür geceyi il başkanlığında sabahlayarak geçirdik. Şu anda Artvin’de tüm ilçelerden bireysel ve yönetim bazında genel merkeze çekilen fakslar var bilgiler var bunlarda bunlar bir şekilde genle başkana iletilmediği gözlemledik. Bunun için bu genel merkez genel başkanımıza sesimizi duyurmak için il başkanlığındayız. Birileri buna işgal dese dahi biz haklı talebimizi il binamızda yapıyoruz sokakta yapmıyoruz. Birileri bunu unutmasın biz sokakta partimiz için mücadele ediyoruz il binamızda da parti için demokrasi için mücadele etmek için bir birimize kenetlenmişiz. Bir grup 15 kişi şu anda Ankara’da bizde buradayız MYK toplantımızın sonucuna kadar eylemimiz devam edecek. Umarım Artvin’de Cumhuriyet Halk Partisi iki sıfır yapmasını getiren bir karar gelir. Genel başkanımız yerel seçimlerin ardından en üzüldüğüm il Artvin demişti bu Belediyenin kayıpları herkes biliyor ki atamalardan dolayı olmuştur. 2019’da belediyeyi yeniden almak için ön seçim şart diyoruz. Alınan kararın ardından herkes yeniden ilçelerine geri döner çalışmalarına devam eder” dedi.

Fehmi Ustabaş, ön seçim kararı alınmasa nasıl bir yol izleyeceksiniz sorusu üzerine; “biz bu partinin neferleriyiz. 15 sene ilçe başkanlığı yaptım geçen dönem ön seçime girdim seçilemedim yine partimde ilçe başkanlığıma döndüm şu an burada bulunan arkadaşlarımızdan aktif olmayanda olsa bile partisine ihanet edecek kimse yoktur.  Ön seçim olması için bütün mücadelemizi vereceğiz ardından ise yeniden partimize çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde cevap verdi.

CHP’nin içerisindeki çekişmeden Ak Partinin 2-0 yapacağı söylentileri dolaşıyor sorusu üzerine ise Ustabaş, “Kesinlikle Cumhuriyet Halk Partililer AKP’ye oy vermez. Bunlar AKP tarafından üretilen senaryodur. AKP avucunu yalar rüya görüyor. Bizim verdiğimiz mücadele şu ki Artvin tarihinde ön seçim sonrası oylarımız hep yükselmiştir” dedi.

Share
657 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?