logo

Din Görevlileri İl Birinciliği İçin Yarıştı

Camiler ve Din Görevlileri Haftası vesilesiyle her yıl düzenlenen din görevlileri arası ‘Hafızlık, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Ezanı Güzel Okuma ve Etkili Hutbe Okuma’ İl birinciliği yarışmaları Artvin Merkez Camiinde yapıldı.

İl Müftüsü Hasan Güneş’in Komisyon Başkanlığını yaptığı jüride İl Müftü Yardımcısı Mahmut Çelikoğlu, Ardanuç İlçe Müftüsü İhsan Kurt, Kemalpaşa İlçe Müftüsü Mustafa Canlı, İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Eyüp Düzgün, İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Osman Delibaş görev aldılar.

Açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Hasan Güneş ‘Yarışmaya katılan bütün din görevlisi kardeşlerimi tebrik ediyorum. Hepsi gönlümüzün birincisi. Hepimiz milletimize hizmet yolunda gayret gösteriyoruz. Böyle bir vazifeyi icra ettiğimiz için Allah’a (cc) hamd ediyoruz. Yarışmacılara başarılar diliyorum’ dedi. Kura çekiminin ardından yarışma kuralları okundu ve yarışmaya geçildi.

Etkili Hutbe Okuma Yarışmasında İl birinciliğini Ardanuç İlçesinden İbrahim Barış, Ezan-ı Güzel Okuma Yarışmasında İl Birinciliğini Şavşat İlçesinden Bilal Kansu, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında İl Birinciliğini Arhavi İlçesinden Resul Yılmaztürk, Hafızlık Yarışmasında İl Birinciliğini Murgul İlçesinden Abdulbaki Öztürk kazandı.

Artvinlilerin büyük ilgi gösterdi yarışmalara iştirak eden din görevlilerine katılım belgesi ve çeşitli ödüller verildi. Ödül töreninin ardından kısa bir değerlendirme yapan İl Müftüsü Hasan GÜNEŞ yarışmacıları tebrik ederek, birinci seçilen arkadaşların bölge finalinde güzel bir sonuç alacaklarını umduğunu, ayrıca bu yarışmalar sayesinde din görevlisi kardeşlerimizi daha yakından tanımış olduklarını, minarelerimizden güzel ezanlar okunduğunu, camilerimiz emin ellerde olduğunu. Bu durumun kendilerini son derece mutlu ettiğini ifade etti.

Share
309 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?