logo

Dikkat, Şiddetli Yağış Geliyor

Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü Artvin’i için yağış uyarısında bulundu. Yapılan uyarı açıklamasında 21 Eylül 2016 Çarşamba günü  sabahın erken saatleri itibariyle şiddetli yağış bekleniyor.

Meteorolojiden Artvin’in de aralarında bulunduğu Doğu Karadeniz Bölgesi için şiddetli yağış uyarısı geldi. Yapılan uyarıda 21 Eylül 2016 Çarşamba günü  sabahın erken saatleri itibariyle şiddetli yağış beklendiği belirtilerek vatandaşların dikkatli olmaları istendi.  Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “ Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve şiddetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Çarşamba sabah ilk saatlerden itibaren Giresun çevreleri ile zamanla Trabzon çevrelerinde kuvvetli (21-50 mm), öğle saatlerinden itibaren Rize ve Artvin’in kuzey ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (50-100 mm) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Share
1184 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?