logo

Dikkat, Cuma Günü Sona Eriyor!

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dursun Okur, önemli bir hatırlatmada bulunarak 300 Baş koyun ve 250 Bin Baş Düve Projesinde ön değerlendirmede kabul görülen taliplilerin 03.05. 2018 Cuma gününe kadar belgelerini teslim etmeleri gerektiğini açıkladı.

Okur açıklamasında; “ Proje kapsamında ön değerlendirme neticesinde belgelerini bağlı bulundukları İl/İlçe Müdürlüklerine teslim etmeleri istenilen ve kendilerine e-posta/SMS gönderilen üreticiler ile 2. Madde gereği bilgilerinde düzeltme yapıp kendisine e-posta ve SMS yoluyla bilgi verilecek olan üreticiler belgelerini en geç 04.05.2018 Cuma günü mesai bitimine kadar bağlı bulundukları İl/İlçe Müdürlüklerine teslim edeceklerdir” dedi.

​Artvin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dursun Okur, Ülkemizin kırmızı et ihtiyacının yurtiçi üretimimizden karşılanması, doğal kaynaklarımızın ülke ekonomisine kazandırılması ve kırmızı ette ithalatçı konumdan ihracatçı duruma gelebilmemiz açısından ülkemizin koyun, keçi ve dişi sığır varlığının hızla artırılması, yetiştiricilerden gelen damızlık taleplerinin karşılanması amacıyla kamuoyunda 300 koyun ve 250 bin düve projesi olarak bilinen Bakanlığımızca uygulanan projelerle ilgili bilgi verdi. 300 baş koyun projesinin ön başvurularının alındığını belirten Okur şu anda ön başvuruları kabul edilen 124 yetiştiricimizin belge kontrolünü 24.04.2018 tarihine kadar sistem üzerinden gerçekleştirildiğini belirtti. Okur önemli bir hatırlatmada bulunarak “Proje kapsamında ön değerlendirme neticesinde belgelerini bağlı bulundukları İl/İlçe Müdürlüklerine teslim etmeleri istenilen ve kendilerine e-posta/SMS gönderilen üreticiler ile 2. Madde gereği bilgilerinde düzeltme yapıp kendisine e-posta ve SMS yoluyla bilgi verilecek olan üreticiler belgelerini en geç 04.05.2018 Cuma günü mesai bitimine kadar bağlı bulundukları İl/İlçe Müdürlüklerine teslim edeceklerdir” hatırlatmasında bulundu.

Share
446 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?