logo

Dezavantajlı Öğrencileri Nasıl Eğitiriz?

Artvin’de, “Dezavantajlı Öğrencileri Nasıl Eğitiriz” projesi kapsamında şehre gelen 11 kişilik heyet, Vali Kemal Cirit’i ziyaret etti.

 

Vali Cirit, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen ve AB tarafından finanse edilen proje çerçevesinde, İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci’nin de yer aldığı heyeti makamında kabul etti.

Avrupa’nın 4 farklı ülkesinden konukları ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Cirit, iki yıl sürecek proje ile sosyo ekonomik açıdan dezavantajlı 10-18 yaş arasındaki öğrencilerin dijital ve girişimcilik yetenekleri ile bilişim teknolojileri uygulamalarının geliştirilmesinin amaçlandığını belirtti.

Cirit, konuklarına Türkiye’de ekonomi ve eğitimde yaşanan gelişmelere ilişkin bilgi aktararak, “Artvin’de ortaöğretimde 30 bin öğrenci ve 2 bin 500 öğretmenimizle eğitim öğretime devam etmekteyiz. Artvin Çoruh Üniversitesinde de 8 bin civarında öğrenci üniversite eğitimi alıyor” dedi.

AB Proje Koordinatörü Alessandra Piccoli, Proje Asistanı Federico Piccoli, Romanya’dan Botici Matei Adrian, Popescu Ioana, Sabau Alexandra Anca, Slovakya’dan Imrejuszti Marianna Patho, Macaristan’dan Zita Nagy, İborne Fabian, Szabo-Bakosne Rosta Margit ve Bela Balogh’ın yer aldığı ziyaret, Vali Cirit’in misafirlerine çeşitli hediyeler vermesi ile sona erdi.

AVBM

Share
356 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?