logo

Dereye Düşen Karaca Yavrusu İçin Seferber Oldu

Borçka İlçesi’nde dereye düşen karaca yavrusunu kurtarmak isteyen bir vatandaş seferber oldu. Sudan çıkardığı karacayı hayata döndürmeye çalışan vatandaşın çabası cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

Artvin’in Borçka İlçesi Kale köyünde su içmek için dereye indiği tahmin edilen yavru karaca, dere ıslahı nedeniyle yapılan duvardan çıkamayınca suda boğuldu. Köy sakinlerinden Gökhan Kasımoğlu, yavru karacanın dereden çıkmak için mücadele ettiğini görünce tereddüt etmeden kurtarmak için dereye indi. Etrafta bulduğu ağaç dalının yardımıyla karacayı sudan çıkartan Kasımoğlu, yavru karacayı hayata döndürmek için önce kucağına alarak yuttuğu sudan kurtulmasını sağladı daha sonra sunu teneffüs ve kalp masajı yaptı. Bütün uğraşlarına rağmen kurtaramadığı yavru karacayı çevrede bulunan vatandaşların yardımıyla dereden çıkarttı.

İki Dakika Önce İnsem Belki de Kurtaracaktım

Gökhan Kasımoğlu, “Yavru karacanın yanına 2 dakika önce gitmiş olsam, beklide kurtarmıştım. Ama 5 metrelik duvardan inmek için çok zaman kaybettim. Allah korurusun bir çocuk düşse bir, insan düşse kurtarmak için inecek yerimiz yok. Bu duvarları yaparken en azından mahalle aralarında inmek için merdiven yada başka bir sistem yapılabilir”dedi.

Share
590 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?