logo

“Derene, Doğana, Memleketine Sahip Çık”

MNG tarafından yapılmak istenen Kavak HES projesinin geçen yıl mahkemece durdurulmasının ardından ilgili şirketçe tekrar alınan “ÇED Olumlu” kararı ilçede yoğun bir tepki görüyor.

Arhavi, dünyada bir ilçe merkezine yapılacak ilk HES olması nedeni ile çılgın HES projesi olarak da adlandırılan Kavak HES projesi ve kurulması düşünülen diğer HES’leri protesto etmek için 23 Mayıs Cumartesi günü saat 11.30 da büyük bir katılımın olacağı bir yürüyüşe hazırlanıyor.

Memleketini, doğasını, deresini seven ve sahip çıkan herkesi yürüyüşe davet eden Arhavi Doğa Koruma Platformu (ADOKOP) üyeleri, “Arhavi’nin doğasını ve deresini kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz. Mücadelemiz sürecek. Taki ilçemizin deresini kurutacak olan bu şirketlerin buradan defolup gitmelerine kadar” diyerek “Atmacaları kızdırmasınlar” diyorlar.

Arhavi Doğa Koruma Platformu yetkilileri, İstanbul’dan Cumartesi günü saat 18.00 Kadıköy’den (Nikah dairesi arkasında) kalkacak olan otobüsle gelmek isteyen Arhavililerin ve çevre dostlarının 0535 238 87 29 numaralı telefonlardan yer ayırtabileceklerini belirttikten sonra Ankara’dan da otobüslerle eyleme gelen Arhavililerin olduğunu söylediler.

Cumhuriyet Meydanı’ndan başlatılacak yürüyüş, şehir merkezinde sürdürülerek yine aynı noktada basın açıklaması ile sonlandırılacak. Eyleme çevre ilçelerden ve Artvin’den yoğun katılımın olması bekleniyor.

Etiketler: » »
Share
524 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?