logo

Dere Yatakları İçin İTÜ’den Teknik Heyet

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, son zamanda Borçka, Hopa ve Arhavi’de yaşanan sel felaketi dolayısıyla İl Merkezinde bulunan dere yataklarına tedbir almak için İstanbul Teknik Üniversitesinden yetkili heyet gelmesini sağlayarak incelemeler yaptırdı.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü Teknik Heyeti Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi makamında ziyaret ederek İl merkezinde ki dere yataklarında incelemelerde bulundular.

Hopa’da yaşanan afet sonrası bir dizi incelemeler de bulunmak için gelen İstanbul Teknik Üniversitesi Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsünde görev yapan Prof.Dr. Ayfer Erken, Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Abdul Hayır, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Müdürü Doç.Dr. İbrahim Demir, Doç.Dr. Mehmet Özger’den oluşan teknik heyet Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi makamında ziyaret etti.

Başkan Kocatepe, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Hopa’da meydana gelen afet konusunda da derin üzüntü duyduğunu söyledi. İl merkezin de derelerin olduğunu taşkın riski taşıdığını bunun önceden önlemini almak için çalıştıklarını belirterek teknik heyetten inceleme yapmasını istedi.

Başkan Kocatepe’nin talebi üzerine Teknik işlerden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy’ün öncülüğünde Heyet’e Katravan deresi, Fabrika deresi, Halitpaşa deresi ve İskebe deresi gezdirildi.

Teknik heyet gerekli bilgileri ve görselleri alarak bir çalışma yapacağını ve bunu rapor olarak Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye en kısa zamanda ileteceklerini belirtiler.

(Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

Share
1067 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?