logo

Defterdarlıktan Sahte E-Posta Uyarısı

Artvin Defterdarlığı önemli bir açıklamada bulunarak “Gelir İdaresi Başkanlığı vergi iadesi işlemlerinde kesinlikle e-posta yolu ile bilgi talebinde bulunmamaktadır” dedi.

Mükelleflere ülke genelinde Gelir İdaresi Başkanlığı adına sahte e-postalar atıldığı ve bu e-postalarda mükelleflerin banka ve şahıs bilgilerinin talep edildiğini belirterek vatandaşların bu e-postaları dikkate almamaları gerektiğini belirtti.

Artvin Defterdarlığı tarafından yapılan açıklamada; “ Gelir İdaresi Başkanlığının adı kullanılarak vergi iadesi işlemlerine ilişkin sahte e-postaların gönderildiği tespit edilmiştir. Bu e-postalar ile kredi kartı vb. şahsi bilgiler istenmektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığı vergi iadesi işlemlerinde kesinlikle e-posta yolu ile bilgi talebinde bulunmamaktadır. Vergi İadesi Bildirimi ve benzeri konu başlıkları ile gönderilen elektronik postaları dikkate almayınız.

Konuyla ilgili mağduriyet ve şikayetlerin, hak kayıplarının önlenmesi için, adli makamlara da iletilmesi önemlidir” denildi.

Etiketler: » »
Share
615 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?