logo

Davutoğlu, Artvin’i Çok Sevdi

Başbakan Olmadan Önce Tatilini İlimizde Geçiren Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık’tan Sonra Da Geleneğini Değiştirmedi

 

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Artvin sevdası sürüyor. Başbakan olmadan önce tatilini Artvin’de geçirip Artvin dönüşü AK Parti Genel Başkanlığı’na ve Başbakanlığa seçilen Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık görevini bıraktıktan sonra da bu geleneğini sürdürdü. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kurban Bayramı tatilini ailesi ve yakınları ile birlikte Artvin’in Borçka ilçesine bağlı turizm merkezi Karagöl ve Macahel bölgesinde geçiriyor.

Trabzon Havalimanı’ndan karayoluyla Artvin’in Borçka ilçesine beraberinde eşi Sare Davutoğlu ve AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ile birlikte gelen Davutoğlu’nu Artvin Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan ve yetkililer karşıladı.

Ardından bayram tatilini Karagöl ve (Macahel) Camili’de geçirmek için ilçe merkezinden ayrılan Davutoğlu, Karagöl  gezisinde gölün etrafını turladığı sırada, aniden yamaca ve ormanlık alanda koşmaya başlayınca korumalarda şaşkına döndü.

Davutoğlu, doğaya ve manzaraya hayran kaldığını belirterek “Karagöldeyiz,çok güzel  bir mekan ve güzel insanları var. Hep birlik de  doğamızı hem geliştireceğiz hem de koruyacağız ve dünyaya tanıtacağız. Allah bizi bu güzelliklerden ayırmasın. Bildiğiniz gibi daha önce de Şavşat ilçesinde tatil geçirmiştik. Ailecek Artvin’in yeri bir başka. Artvin’in doğal güzelliklerini görmek ve bu temiz havayı teneffüs etmek oldukça güzel bir şey. Ailecek sevdiğimiz bu ilde bayram tatilini Artvin’de değerlendirelim istedik. Şavşat’a hayran kalmıştık, Borçka’ya da hayran kalacağımızdan eminiz” dedi.

Yürütülen terörle mücadele ve FETÖ Operasyonları ile ilgili soru üzerine ise Davutoğlu “Terörle mücadele 3 cephede yürütülüyor. FETÖ,PKK ve  DAEŞ’a karşı en etkin şekilde yürüyor. Allah güvenlik güçlerimize Allah yardım eylesin. Muzaffer eylesin, bu bayramda mili birliğimiz için hep beraber omu omuza olacağız” ifadelerini kullandı.

Ahmet ve Sare Davutoğlu’na sevgi yağmuru

Artvin’in en önemli tatil yörelerinden biri hiç kuşku yok ki Borçka Karagöl yöresi. Yaz aylarında özellikle de Bayram tatilinde binlerce insanın görmek için tercih ettiği Borçka Karagöl’de Ahmet ve Sare Davutoğlu’nu görenler Davutoğlu çiftini sevgi yağmuruna tuttular. Davutoğlu ailesi ile fotoğraf çektirmek için adeta yarışan vatandaşlar, Davutoğlu çifti ile bir süre sohbet etme imkanı da buldular. AK Parti Artvin Teşkilatı mensupları da Davutoğlu çiftine güzel bir vefa göstererek onları yalnız bırakmadılar.

Karagöl’ün doğasına hayran kalan Davutoğlu çifti kendilerini görmeye gelen çocuklara özel ilgi gösterdiler. Sare Davutoğlu bir ara çevrede sahibi tarafından gezdirilen minik bir keçiyi severken bu sıra da Davutoğlu’nun da minik bir hayranını sevmesi dikkatlerden kaçmadı.

Ahmet ve Sare Davutoğlu çifti ise gördükleri sevgi karşısında kayıtsız kalmadılar ve sıcak samimi sohbetleri ile kendilerini görmeye gelenlerle hoş vakit geçirdiler.

Davutoğlu ve ailesi Karagöl gezisini tamamladıktan sonra Artvin tatillerinin devamını geçirmek üzere Camili (Macahel) Bölgesine gittiler.

Share
5242 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?