logo

Darbecilere Darbe Yapan Milletimizle Gurur Duyuyoruz


Yüksel Kantar
yukselkantar@08olay.com

15 Temmuz 2016 Tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerimize sızmış hain bir grup Marmaris’te tatil yapan Cumhurbaşkanımıza suikast düzenlemek istemiş, Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü trafiğe kaparmış, seçilmiş hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etmiş, TBMM’ni bombalamış, Genelkurmay Başkanlığı’nı, Ankara’da bulunan Özel Harekat Polis Merkezi’ni bombalayarak yerle bir etmiş, kısacası Milletimize Darbe yaparak ülkemizi istikrarsızlaştırmaya ve kaosa yönelik işgal girişiminde bulunmuştur.

Ancak Aziz ve Necip Milletimiziz, bu hain grubun teşebbüsünü, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın telkini ve daveti ile 81 ilde meydanlara havaalanlarına sokaklara inerek adeta ölümü ölümsüzleştirerek Darbecilere Darbe yaparak Darbeyi önlemiştir. Demokrasisine Milli İradesine sahip çıkmıştır.

Darbeye direnen milletimiz vatanı, milleti ve bayrağı için 251 şehit vermiş, 2196 vatandaşımız yaralanarak Gazi olmuştur.

Darbe Teşebbüs ünün 2. Yıldönümünde 15 Temmuz Şehitlerimizi ve Tüm şehitlerimizi Rahmetle anıyorum. Gazilerimize Allahtan acil şifa diliyorum. Darbelere karşı dik duran ve 81 ilimizde kesintisiz Bir ay Demokrasi Nöbeti Aziz Milletimizi tebrik ediyorum, kutluyorum.

Şunu ifade ediyorum ki; Elhamdülillah Türkiye Tarihinde ilk kez Bir Cumhurbaşkanının önderliğinde Aziz milletimiz sokaklara inerek Darbecileri püskürtmüştür.

Bugün ise milletimiz aynı diriliş ruhu ile olası teşebbüslere karşı teyakkuzda olduğunu ve son derece kararlı olduğunu müşahede etmekten mutluluk duyduğumu ifade ediyorum.

Hain Terör örgütü ve örgütleri ile mücadele eden Devletimizin çok daha yapması gerekenler olduğunu ve bu mücadelede her bir vatansever e çok görev düştüğünü belirtmek isterim.

Selam ve dua ile…

Share
667 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ercan Orhan partiler üstü bir kişidir

  18 Kasım 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Ercan Orhan’la 243. kısa dönem askerlik celp döneminde Ankara Etimesgutt’a, Nisan 1995 yılında tanıştık. Tanıştığımız neredeyse bir “çeyrek yüzyıl” oldu, ama kendisini kişilik özellikleri açısından “tam” bir kişilik sahibi olarak tanıdım. 23 yıl boyunca sürekli irtibat halinde olduk. Ercan Orhan CHP’den Borçka Belediye başkan aday adayı olmuştur. Muhtemelen bir süre sonra CHP’den Belediye başkan adayı olarak ismi açıklanacaktır. Yerel seçimlerin doğası başkadır. Bazen insanlar kendi partisinden olmasa bile bazı adayları sı...
 • Seçimlere Tersinden Bakarak Ortak Menfaatleri Ortak Tehlikeleri Görebiliriz

  17 Kasım 2018 Köşe Yazıları, Selim Çiftçi

  Bu konuya yerel seçimler yaklaştığı için yerel seçimleri irdeleyerek bakalım. Menfaat maddi-manevi iki boyutludur. Sadece maddi boyutundan bakarak seçime gidenler Bunlar ülkenin medeniyet-refah-huzur gibi insanı insan yapan değerleri unuturlar. Anlamlı hayatı unuturlar. Mesela İstanbul da eskiden CHP li belediye zamanında sular akmıyordu. Artvin ve ilçelerinde bu zihniyetteki belediyeler zamanında çağın çok gerisinde bir manzara vardı. Ak Partı köylere köydes-şehirlere beldes programlarıyla partili partisiz Avrupa stand...
 • Bırakın ekmeği naylonun gramajıyla da oynamışlar.

  31 Ekim 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Ekmeğin gramajından çalınmasına zaten alışığız. Sonra telefon kontürlerinden çalanları gördük. Bakıyorduk telefon kontörleri hızlı kalp atışları gibi hızlanıp bir anda bitmiş. Öyle ki sabit hat daha karlı olduğu için sabit hat almak zorunda kaldık. Gramajıyla oynayamadıkları şeylerin genetiği ile oynadılar. Çok zamandır domatese hasret kaldık. Buğdayın genetiği ile de oynadılar, bir defa ekiyorsunuz, aldığınız tohumu bir daha ekemiyorsunuz. Bu örneklerin sayısı yüzlerce artırılabilir. Aklıma gelenleri ve fark edebildiklerimi y...
 • Şahıs

  25 Ekim 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Şahıs kelimesi “ş-h-s” kökünden türemiştir ve fiil olarak kullanıldığında cümledeki yerine göre ve Arapça’daki fiil bablarına göre; “büyümek-irileşmek, yükselmek, bir yerden bir yere gitmek, kararsız olmak, dönmek, hedeften şaşmak, görünmek” gibi anlamlara gelir. İsim olarak şahıs gözle görülebilen maddi bir varlığı olan her türlü eşya anlamına gelse de hukuki manada “şahıs”, haklardan istifade edebilen, hak sahibi olabilen varlık demektir.Hak sahibi varlık olmaya ise insanlar (hakiki şahıs) ve insan toplulukları ile mal toplulukları ...