logo

Daire Amirleri Müftülüğün İftar Yemeğinde Buluştu

Yeni Mahalle(İskebe) Merkez Camii yemekhanesinde verilen iftar yemeğine Artvin Valisi Muhterem İnce başta olmak üzere Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Garnizon Komutanı Uğurhan Gençay, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, kurum amirleri ile çok sayıda davetli katıldı.

İftar yemeğine katılan davetliler ile tek tek ilgilenen İl Müftüsü Kemal Uçkun, düzenlenen programı teşrif ettikleri için daire amirlerine ayrı ayrı teşekkür etti. Uçkun yaptığı konuşmada; “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yılki Ramazan ayı temasının “Gelin Gönüller Alalım” olması hasebiyle siz davetimize katılmakla bizlerin gönlünü aldınız” dedi.

Dini duyguların ve milli duyguların zirve yaptığı bu güzel ve önemli günlerin, birlik ve beraberliğin daha da pekişmesi için birer fırsat olduğunu dile getiren Müftü Uçkun; “Allah (cc)’a hamdolsun ki bizleri böylesine mübarek bir aya kavuşturdu. Bu ayda dini duygular insanları adeta kuşatır ve kalpleri zirveye ulaştırır. Yine bu ayda zengin ve fakir demeden insanlar aynı sofrada buluşarak kucaklaşırlar. Bu ay bereket, rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayıdır. Bu ayda dargınlıklar ve kızgınlıklar unutularak hep birlikte kardeş olmanın sevincini yaşarız” ifadelerini kullandı.

Müftü Uçkun konuşmasını; mübarek Ramazan ayının başta bizlere, ülkemize ve tüm insanlığa hayır, iyilik, güzellik, sağlık, huzur, bereket ve kardeşlik getirmesini niyaz ve temenni ediyorum diyerek tamamladı.

İftar programı, dua ile birlikte yapılan güzel sohbetin ardından iyi dilek ve temennilerle birlikte sona erdi.

Etiketler:
Share
753 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?