logo

“Dağlıca Saldırısını Kınıyoruz”

Savaşı, Şiddeti Ve Ölümleri Durdurun!

 

Türk Mühendis Ve Mimar Odaları Birliği TMMOB Artvin İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri ve Jeofizik Mühendisleri Odası Artvin İl Temsilcisi Hakan Yavuz, Dağlıca bölgesinde yaşanan terör olaylarına ilişkin yaptığı basın açıklamasında “savaşı, şiddeti ve ölümleri durdurun!” İfadesinde bulundu.

Hakan Yavuz yaptığı basın açıklamasında;” Ülkemiz, 7 Haziran seçimleri ardından Suruç katliamı ile birlikte sistemli bir şekilde savaş ve kaos ortamına sürüklenmiştir. Saray merkezli süren iktidar oyununun ağır bilançosu ise yoksul halkımıza ödetilmektedir.

Son olarak Dağlıca’ da yaşanan saldırı ile yüreklerimiz bir kez daha yanmıştır. TMMOB, PKK tarafından Dağlıca’ da gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınamaktadır. TMMOB, saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimizin acısını yürekten paylaşarak ailelere başsağlığı dilemektedir.

İçerisinden geçtiğimiz süreç nasıl değerlendirilirse değerlendirilsin, yaşanan ölümler söylenen bütün sözleri anlamsız kılmaktadır. Ölümler acilen durdurulmalıdır. PKK koşulsuz olarak silahlı eylemlerine son vermeli, devlet ise operasyonlarını durdurmalıdır.

Dökülen her damla kan ve yaşanan her ölüm yeni ölümlerin kapısını açmaktadır. Savaş ve şiddet ortamını besleyen, büyüten ve ateşe benzin döken her kim olursa olsun Birliğimiz tarafından şiddetle kınanmaktadır.

Ülkemiz, Saray merkezli bir irade ile parlamentonun ve Anayasa’nın askıya alındığı karanlık bir girdabın içerisine sürüklenmektedir. İktidar hırsı ile gözlerini kan bürümüş olanlar, ağızlarından kan damlayarak toplumu savaşa ve ölüme davet etmektedir. Bu ülke ve bu halk; AKP’nin 400 milletvekili ve diktatörlük hevesleri için adanacak kurban değildir.

TMMOB, bir kez daha güçlü bir şekilde söylüyor; şimdi tam da karanlığa karşı aydınlığı; baskıcı, diktatoryal yönetim anlayışına karşı, özgürlük ve demokrasiyi; ırkçı ve milliyetçi anlayışın beslediği linç kültürüne karşı, bir arada kardeşçe yaşamayı; savaşa karşı barışı; sömürüye karşı emeği; adaletsizliğe karşı eşitliği savunma zamanıdır. Şimdi tam da, eşit, özgür, demokratik bir Türkiye‘de bir arada yaşamı savunma, bunun için mücadele etme zamanıdır” ifadelerine yer verdi.

Share
1075 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?