logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sarp Sınır Kapısı’nda

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hopa’da Gürcistan’a açılan Sarp Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu.

 

Geceyi Rize’nin Güneysu İlçesi Merkez Mahallesi’ndeki konutunda geçiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün saat 12.30 sıralarında konutundan çıkarak bölgede bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, helikopterle Hopa’nın Kemalpaşa Beldesi’ne geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taşıyan helikopter beldedeki TIR parkına indi. Cumhurbaşkanın gelişi nedeniyle çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. Helikopterden inen Cumhurbaşkanı Erdoğan çevrede kendisini görmek isteyenlerin yanına gitti, selamlaşarak bir süre sohbet etti. Burada bulunanlar da sevgi gösterisinde bulundukları Erdoğan ile fotoğraf çektirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra kara yoluyla Hopa ilçesinin 15 kilometre doğusunda yer alan ve Gürcistan’a açılan Sarp Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu.

Basına kapalı ziyarette Erdoğan sınır kapısında yürütülen tadilat çalışmalarına ilişkin yetkililerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oğlu Bilal Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Artvin Valisi Ömer Doğanay, AK Parti Milletvekili İsrafil Kılşa, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’de eşlik etti.

Gümrük kapsını incelemesinin ardından kara yoluyla tekrar tır parkına gelerek helikopterle Rize İkizdere’de bulunan Rize- Erzurum karayolunu kısaltan alanında Türkiye’nin birincisi Ovit Tünelini incelemek üzere bölgeye gitti.

Share
569 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?