logo

reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bu Yazıyı Mutlaka Okumalı! Parti ANAP’ın Kaderine Doğru Gidiyor.


Tolga Gül
tolgagul@08olay.com

Son referandum sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partide dümene yeniden geçmesinin ardından yaptığı açıklamalar açıkçası beni ümitlendirmişti. Ülke genelinde parti teşkilatlarındaki metal yorgunluğa vurgu yapan Erdoğan, değişimin ve dönüşümün sinyallerini vermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sinyalleri verdi vermesine ancak parti içerisindeki paslaşma o derece büyümüştü ki artık Erdoğan’ın da etrafını sarmaya başlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, zaman geçtikçe değişimin daha da zor olacağını göz önünde bulundurmayınca paslaşmanın boyutu gün geçtikçe artmaya başladı. Benim paslaşmadan kastım aslında 1980-90’lı yılların fırtına gibi esen partisi olan ANAP’ın gerekli değişimi ve dönüşümü gerçekleştiremeyince eriyip gitmesidir. Bence AK Parti için de ANAP’ın kaderiyle karşılaşmaması için biran önce gerekli değişimlerin yapılması lazım. Ben AK Parti’de ciddi boyutlarda paslaşma görüyorum ve bu pas artık tüm partiyi sarmak üzere. Herkes birilerinin adamı olmuş. Metal yorgunluğuna giren bakanlardan milletvekillerine, il başkanlarından ilçe başkanlarına, belediye başkanlarından yöneticilere ve de bürokrasiye kadar paslaşma (Metal Yorgunluğu) hakim durumda. Herkes birbirini kollar halde. Değişim zaruri durumda. Cumhurbaşkanı bunu görüyor ancak halen değişimi başlatmış değil. Başlatsa dahi bence çok başarılı olamayacak.

Umarım Cumhurbaşkanı Erdoğan Bu Yazıyı Okur. Parti Dibe Doğru İnmeye Başladı.

Bu başlığı koymamdaki yegane sebep Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etrafının örülmüş olmasıdır. Nasıl ki 2014 yılından önce FETÖ tarafından ablukaya alınmış olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün de yalaka ve iş görmezler tayfası tarafından ablukaya alınmış durumdadır. Ben bu satırları AK Parti’ye oy vermiş ve de partiyi desteklemiş bir kişi olarak yazıyorum. Bugün bu yazıyı yazmaz isem gelecekte neden yazıp uyarmadım diye kendimden utanç duyabilirim. Bu sebeple değerli okurlarım bu yazıyı da dost doğruyu söyler tarzında okumanızda büyük fayda görüyorum. Özellikle AK Partili kesimin daha dikkatli okuması gerek. Bu sözlerimin bir kısmı yerel için geçerli olduğu gibi yazımın tamamı ise ülke genelini de ilgilendirmektedir. Benim AK Parti’de ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etrafında gördüğüm bir tayfa var ki hiçbir şey üretmeden yalakalıkla bir yerlerde durarak partinin dibe doğru inişine neden olunmakta. Umarım Cumhurbaşkanı Erdoğan bir şekilde bu yazıyı okur. Eğer, bugün bu yazı okunmaz ise emin olun ilk yerel ve genel seçimlerde AK Parti belki yine birinci parti çıkacaktır ancak ciddi bir güç kaybına uğrayacaktır. Son referandum sonuçları bunun en açık göstergesidir. AK Parti zaferle çıkmış gibi görünse de son referandumda AK Parti sadece istediğini almıştır, rakamlar ise yenilgiyi göstermektedir. İstediğini almasının yegane sebebi ise bu ülkede bir daha koalisyonlar olmaması yönündeki halkın iradesidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yazıyı neden mi okumalı? Bu yazı okunmaz ise maalesef ki Cumhurbaşkanı Erdoğan elde ettiği yenilginin ardından yaptığı ilk açıklamada; “Etrafımdakiler beni yine yanılttılar. Bakanlar Kurulu beni yanılttı. Bürokrasi iş yapmadı. Parti yeterince çalışmadı” şeklinde beyanatlar verecektir. Nasıl ki 2014 yılından önce FETÖ tarafından abluka altına alınan ve devleti adım adım ele geçirmeyi başaran tayfanın neden olduğu 15 Temmuz darbe kalkışması ile karşılaştık emin olun siyasi bir darbe ile karşılaşılacaktır.

Benim gördüğüm şudur ki Erdoğan’ın en yakınındakilerden Erdoğan’ın danışmanlarına, Bakanlardan Partinin ileri gelenlerine kadar hemen hemen hepsi Erdoğan’ı kandırmaktadırlar. Gerçekleri gizleyip Erdoğan’ın müdahalesini geciktirmektedirler. Biliyorlar ki gecikme kendi koltuklarının muhafazasını sağlayacaktır. Halkın gündemini Erdoğan’dan gizleyen bu tayfa, halk ile Erdoğan’ın buluşmasında da yalakalık rüzgarı oluşturarak Erdoğan’ın gerçekleri görmesini engellemektedir.

Kral Yavaş Yavaş Çıplaklaşıyor!

Geçmişte Kral biri çıplak olduğunu söylediği gibi bugünde benim Kral’ın çıplaklaştığını yazmam gerekmektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğun bir gündemi var. Binlerce mevzu ile ilgileniyor. Mücadele ettiği çok şey var. Bir yandan ülkeyi FETÖ belasından kurtarmaya çalışıyor diğer yandan PKK’dan. Bir yandan dış ülkelerle mücadele verirken bir yandan içerideki hainlerle uğraşıyor. Bir taraftan ülkeye çağ atlatacak yatırımların biran önce tamamlanmasına çalışırken diğer yandan da yeni döneme hazırlık yapıyor. Bütün bunları yaparken tabi ki her şey ile Erdoğan ilgilenemiyor. Bunu fırsat bilen yalaka tayfası maalesef ki Erdoğan’dan gerçekleri gizlemektedir.

Neyi mi gizliyorlar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gizlenenleri de tek tek açıklayacağım.

Öncelikle FETÖ ile mücadelede üst düzeylerden çok alt tabaka ile mücadele edildiğini gizliyorlar. Siyasi ve bürokrasi ayağının büyükbaşlarının halen durduğunu ve kendilerini yalakalıkla gizlediklerini Cumhurbaşkanından gizliyorlar. Herkes birilerinin adamı oluyor ve parti içerisinde gerekli değişim yapılamadığı için kök salmış büyük isimler kendi adamlarını koruma adına gerçek FETÖ’cuları gizlemektedirler. Aman benim yakınlarıma kimse ulaşmasın ve ben kendi gücümü kaybetmeyeyim diye hem partiyi hem de ülkeyi ciddi anlamda tehlike içerisine sokmaktadırlar.
Ekonomide uçuruma doğru gidildiğini gizlemektedirler. Ekonomik rakamları rakamsal olarak tutturarak halkın ekonomisinin uçuruma doğru gittiğini Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gizlemektedirler. Herkes neredeyse iç çamaşırlarına kadar borçlu ve bu borçlar tefecilerden berbat durumdaki bankalara ait borçlar. Şuan gerek ilimizde gerekse de ülkemizde iflasın eşiğine gelmemiş ne bir esnaf, ne bir işadamı nede bir memur bulabilirsiniz. Halinden ekonomik anlamda memnun olan insan sayısı yüzde 10’ları geçmez. Bunlarda bir şekilde parti aracılığıyla korunan ve kollanan insanlardır. Zaten bu insanlar ekonominin kötü olmadığı yalanını ortaya koyuyor ve Erdoğan’ı yanıltıyorlar. Oysa ki yaklaşan seçimlerde oyu halk verecek. Bu göz ardı ediliyor. Bugün Erdoğan’ın rakibi yok gibi görünse de yarın Erdoğan’ın ciddi bir rakibi çıktığında emin olun halk siyasi gündeme değil cebindeki paraya bakacaktır. Halkın cebindeki parayı arttırmaz ve bu halka ekonomik rahatlık sağlatmaz iseniz emin olun ilk seçimde hüsranı yaşamaya başlarsınız.

Sosyal olarak halk mutlu değil. Bunu da Erdoğan’dan gizliyorlar. Herkes sokaklarda, tatil yörelerinde, alışveriş merkezlerinde ve mutlu gibi gösterilerek gerçekler gizlenmektedir. Halkın mutsuz olduğunun en açık ispatı ise kazalar, intiharlar, cinayetlerdir. Bu rakamlarda net olarak Erdoğan’ın danışmanlarınca Erdoğan’a gösterilmemektedir. Ben buradan net olarak yazayım ki halk mutlu değil Sayın Cumhurbaşkanım, danışmanlarınız sizi kandırıyor.

Eğitimde büyük bir çöküntü yaşanıyor. Bu da Cumhurbaşkanı’na gösterilmemeye çalışılan bir başka unsurdur. Maalesef ki halkın mutsuzluğunun en önemli sebeplerden biri eğitim sistemidir. Çocuklarını anlamsız sınav karmaşasının içerisine sokan aileler stres üzerine stres yaşayarak ailesel çöküntülere girmektedirler. Dost acı söyler misali söylüyorum ki AK Parti’nin en başarısız olduğu konu eğitimdir. Ve eğitim sadece bina yapmak ya da İmam Hatipler açmak haline gelmiştir. Çocukları at gibi koşturmak, sokaklarda oynayarak sosyalleşmesi gereken minnacık çocuklar artık bırakın sokakta oynamayı ders çalışmaktan ailelerinin dahi yüzünü göremez hale gelmiştir. Milli Eğitim Bakanları ise pembe tablolar çizerek Cumhurbaşkanını aldatmaya çalışmaktadırlar. Gelelim parti boyutuna. Parti de işler yolunda değildir. Bunu ben yerel içinde söyleyebilirim. Parti de yorgun yöneticiler görüyorum. Belki baş

kanlarda bu yorgunlukları çok göremeseniz de kendi işlerinin peşine koşturmanın yanında hiçbir şey yapmayan yöneticiler il ve ilçe teşkilatlarında dolmuş taşmış durumdadırlar. Kendilerine 17-25 Aralık’tan sonra güçlü gördükleri AK Parti’de kamufle eden FETÖ’cuları hem ülke genelinde hem de yerelde görüyorum. Yereldeki durum ulusalda da farklı değil. Herkes birbirlerinin adamı olmuş ve birbirlerini kollama gayreti içerisine düşmüş. Sorsanız sorun yok gibi görünse de aslında büyük problemler var. Partide çok ciddi bir değişim şart. Particilikten çok çıkarcılığa doğru ilerleme söz konusu. Bunun yegane sebebi ise partinin aşağıdan yukarıya doğru yeniletilme gayretidir. Burada da Cumhurbaşkanı Erdoğan aldatılıyor. ANAP’ta aynısını yapmaya kalktı ve hatanın bedelini tarihten silinerek ödedi. AK Parti’de yenilenme talep ediliyor ise bu yukarıdan aşağıya olmalıdır. Aşağıdan yukarıya doğru bir yenilenme hiçbir sonuç vermeyecektir. Parti teşkilatlarını yukarıdakiler yenileyecekse değişim sınırlı olacaktır ve gerçek değişim yapılamadığı içinde referandumda olduğu gibi daha da başarısız sonuçlarla karşılaşılacaktır. Güç kaybı bir başladı mı emin olun o kayıp her geçen gün büyük yığınlara dönecektir. Bir bakacaksınız ki artık miting alanları boşalmış. Sandıklardan çıkan AK Parti sayıları azalmış.

Daha yazacağım çok şey var ama şimdilik burada keseceğim. Partide gerekli değişim ve dönüşümün yaşanabilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a birileri Kral çıplaklaşmaya başladı demeyi başarması lazım. Yarın tarihi sorumluluk altında fatura ödemektense bugün o faturayı artık birileri ödemeli ve işler doğru giderken gerçekleri konuşarak işlerin kötüye gitmesinin önüne geçilmelidir.

Son söz; umarım bu satırlarımı Cumhurbaşkanı Erdoğan okur!

Share
361 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Berta (Ortaköy) için yapılması gereken birkaç şey

  12 Aralık 2017 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Geçen hafta Cuma günü milletvekili aday adaylarımızdan Sayın Akay Tekin Bey ve Hilmi Yazıcı Bey ile birlikte önce Ardanuç Geçitli Köyü muhtarı Hakan Öztürk’ü, sonra da Berta’yı (Ortaköy) ziyaret ettik. Berta 750 haneli ve yaklaşık 3000 nüfusu olan bir yer. Berta Nerdeyse küçük bir ilçe. Berta’da bankamatik olup olmadığını sordum, yok dediler. Sadece bir posta telgraf acentesi olduğunu söylediler. Bence Berta’da bir banka şubesi ile birlikte bir bankamatik olmalı. Yakın zaman önce Artvin AK Parti merkez ilçe başkanı seçilen Be...
 • Ordinaryüs Profesör, dışarıda sıradan unvan iken ülkemizde hocalar hocası olarak görülmüş

  12 Aralık 2017 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Yurt dışında profesör unvanı alıp Türkiye’ye gelen akademisyenlerin adında görülmesiyle, taşıdığı "sıradan" anlamı (ordinary: sıradan), "aşmış" anlamına evrilmiştir. Aslında Avrupa’da vasıfsız profesörler için eskiden kullanılan, ayni "yardımcı doçent" örneğinde olduğu gibi bir ast unvanıdır. Ama karizmasının da etkisiyle, yurt dışında profesör unvanı alıp Türkiye’ye gelen akademisyenlerin adında görülmesiyle, taşıdığı "sıradan" anlamı (ordinary: siradan), "aşmış" anlamına evrilmiştir. Türkiye, "ordinaryüs" kelimesinin olumlu anlam...
 • Ben Cumhurbaşkanının Yerinde Olsam Ekonomi Kurmaylarını Hemen Görevden Alırım

  11 Aralık 2017 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Yazdığım yazılarda genellikle ekonomik rakamlar ve halkın ekonomisine ilişkin önemli uyarılarda bulunduğumu bilirsiniz. Hükümetin dikkat etmesi gereken en önemli işlerden birinin ekonomiyi çizgiden çıkarmamak olduğunu ifade etmiştim. Görünen o ki yakın gelecekte ülkemizi ciddi bir ekonomik kriz bekliyor ve hükümetin tüm dikkatini bu işe vermesi şart gibi görünüyor. Türkiye pek çok yönüyle kuşatma altında. Bir takım dış güçler içerideki odakları da kullanarak ülkemize sürekli oyunlar oynayarak ülkemizdeki yöneticileri kıskaca almaya çalışmakt...
 • Sürgünde bir Kızılderili devletine (diasporasına) kucak açmalıyız

  11 Aralık 2017 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Trump Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan ettiyse biz de Washington'u Kızılderililerin başkenti ilan ederiz. Biz de sürgünde bir Kızılderili devletine (diasporasına) ev sahipliği yapmalıyız. Belki bu düşündüklerimiz ABD için küçük bir tehdit olarak değerlendirilebilir. Sinek küçük ama mide bulandırıcı derler. ABD’nin midesi bulanınca ayağının altındaki halıyı daha rahat çekeriz ve onu tökezletebiliriz. Şimdi Barbar Avrupa ve Amerikalıların Kızılderili soykırımına biraz değinebiliriz. Kristof Kolomb, Hindistan’a varmak üzere çıktığı ...