logo

Çoruhspor Kulübü Bakanlık’tan Ön İzin Aldı

Artvin Çoruh Spor Kulübü, Salkımlı Köyü Saçinka Bölgesi’nde 14 bin 917 metrekarelik alanda yapmak istedikleri tesis için, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan ön izin aldı.

 

Artvin Çoruhspor 1 Ekim 2016 tarihinde, sezon öncesi kampını kendi tesislerinde yapabilmek için önemli bir adım daha atmış, Salkımlı Köyü Saçınka Bölgesi’de bulunan 14 bin 917 metrekarelik orman arazisinin tahsisi için Orman Bakanlığı’na baş vurmuştular. Bunun üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu arazi üzerinde tesisleşme yapılması için ön izin belgesini verdi. Çoruhspor Kulübü Başkan Murat Yılmaz yaptığı açıklamada; “Artvin Çoruhspor Yönetim Kurulu olarak bu işe başladığımızda ilk hedefimiz sportif başarıdan ziyade tesisleşme alanında ilimizin eksiklerini gidererek  merkezdeki tüm takımların, bizim çocuklarımızın ve  torunlarımızın bile  faydalanacağı  sosyal tesisleri projelendirdik ve arazilerin bulunması ve gerekli izinler alınması için çalışma yapmaktayız bu sezon 3 adet proje yaptık 2020 profesyonel ligi hedefleyen bir takımın yönetim kurulu olarak ivedilikle bu projeleri hayata geçirmek için gece gündüz çalışma yapmaktayız, bu projelerden biri de Saçınka Sosyal Tesisleri idi şükürler olsun ön izin belgesini aldık. Önümüzdeki hafta hazır olan projelerini de sunarak inşaat iznini alarak halkımızın da desteğiyle takımımız için  kamp yapılabilir duruma getirip  1 Ekim  2016 kamp dönemine yetiştirmek istiyoruz Allah’ın İzniyle bunu başaracağız, tesisimiz sadece Artvin iline değil tüm Karadeniz’e hizmet edeceğiz” dedi.

İlimizin Tanıtımı Ve Ekonomisinde Büyük Katkı Sağlayacak

Başkan Murat Yılmaz yaptığı açıklamanın devamında; ”Tesisimizde futbol sahası konaklama tesisi restoran kondisyon salonu kort tenisi basketbol sahası otopark vb tesislerle birlikte çok geniş çaplı düşünülerek süper lig takımlarının kamp yapabileceği büyük bir sosyal tesis yaparak hem kendi ihtiyaçlarımızı, ilimizin tanıtımı ve ekonomisinde büyük katkı sağlayacak tesisimiz kısa bir süre içerisinde kulübümüze hizmet verecektir.

Tesisimiz 3 yıl içerisinde  tüm eksiklerin giderilmesi ile süper lig takımlarına hizmet verecek duruma gelecek ve Çoruhspor Kulübü Yönetim Kurulu olarak Allah’ın izniyle 1. Projemizi tamamlamış olacağız, bu projemizin yapıla bilmesi için arazi tahsis konusunda yoğun bir çaba harcayan Saçınka Bölge Şefi Erhan  Sancal Bey sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Desteklerini hiç bir zaman eksiltmeden bizlere yardımcı olan Orman Bölge Müdürümüz ve tüm Artvin Orman Bölge personeline çok teşekkür ediyoruz, bir teşekkür de arazi üzerinde Proje ve harita çalışmaları  yapıp tahsisini hazırlayan çok sevdiğim ve kapısını çalan herkese sınırsız yardımcı olan Doğa Ormancılık sahibi Mustafa Polat abime bir kez daha saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz bu tesisin ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Share
668 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?