logo

Çoruhspor Hazırlıklarını Sürdürüyor

Artvin Çoruhspor Pazar Günü saat 12.00’da lider Borçkaspor ile oynayacağı müsabaka hazırlıklarına başladı.

 

Artvin Çoruhspor hafta sonu Borçkaspor ile oynanacak müsabakada galip gelmesi durumunda liderlik koltuğuna oturma şansını yakalayarak şampiyonluk yolunda önemli bir engeli daha aşmış olacak. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Çoruhspor’un Yusufelispor galibiyeti ve Hopaspor’un Borçkaspor’a yenilmesi hafta sonu oynanacak müsabakanın önemini daha da arttırdı.

Antrenör Özer Sevim nezaretinde çalışmalarına hız veren Çoruhspor’da antrenman öncesi sporcularla yapılan toplantıda Sevim, hafta sonu oynanacak müsabakanın önemine değinerek, “kesinlikle göze hoş gelen bir futbol maçı ve bol gollü bir galibiyet taraftarlarımıza hediye etmemiz gerekiyor tüm sporcuların iyi konsantre olmaları ve telafisi olmayan maçlardan birisi olması dolayısıyla Yusufelispor maçındaki bireysel hataların bu müsabakada yapılmaması gerekiyor” ifadelerde bulundu. Sevim’in konuşmasının ardından antrenman taktik çalışmasıyla devam etti.

Antremana katılan Artvin Çoruhspor Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Noyan; “Borçkaspor, Hopaspor galibiyet ile güzel bir hava yakaladığı galibiyet serisine bir yenisini daha eklemek isteyecektir. Taraftarlarında takımlarına sahip çıktığını ve aldığımız duyumlara göre 500 civarında bir taraftar gurubunun pazar günü maça geleceklerini bizde Çoruhspor olarak kendilerini köprü başındaki ışıklarda karşılayarak konvoy eşliğinde hep birlikte stattaki yerlerimizi alarak karnaval havasında müsabakanın oynanması için Çoruhspor olarak gereken her şeyi yapacağımızı ve kim kazanırsa kazansın tebrik ederek stattan ayrılacağız, bizlere yakışan budur son günlerde Artvin’in sporda şiddetle anılması hoş değil dostlukla kardeşlikle anılmalıyız hakemlerimizin de daha dikkatli kararlar almaları ve taraftar etkisinde kalmamaları gerekmektedir. Hopaspor Çoruhspor müsabakasını yöneten hakem arkadaşımız bizim maçta dışarda olan pozisyonu içerde çalarak penaltı kararı verirken nizami gölümüzü ise faul çalarak maçın kırılmasını ve müsabakadan 3-1 yenik ayrılmamıza sebep oldu başkanım ve yönetim kurulu olarak soyunma odasına giderek tebrik ettik aynı hakem bu sefer Borçkaspor seyircisinden etkilenerek Hopaspor aleyhinde tartışmalı kararlar verdi. Sonuç ortada, hakem arkadaşlarımızın daha dikkatli olması gerekiyor. Bu kuralları hepimiz biliyoruz birine uygulayıp diğerine uygulamadın mı taraftar ve sporcuların tepkisi farklı oluyor bakınız biz her müsabaka tamamlandığı günün ertesinde maç başı sporculara para ödüyoruz ayrıca galibiyet pirimi veriyoruz bizler bu işi seviyoruz. Zaman Zaman ödemelerimizi aksatıyor kulübümüze sporcularımıza aktarıyoruz. Burada bir emek var alın teri var, helal para var. Bunun yenmesi doğru değil. Hem ahlaken hem vicdanen dürüst olmalıyız. Emeğe saygılı olmalıyız. Biz sporcularımıza dürüst ve ahlaklı olmalarını rakiplerine sportmence davranış içerinde olmalarını aksi durumları kesinlikle yönetim olarak kabul etmiyoruz ve en ağır şekilde cezalandırıyoruz, bir önemli konu ise taraftar konusu Artvin Çoruhspor yönetim kurulu olarak tüm Artvin halkını bu kritik maça davet ediyoruz. Müsabaka esnasında genç taraftarlarımızdan özel ricamız şartlar ne olursa olsun sakin olmaları rakip oyuncu ve taraftarlara yapılan sözlü ve fiziki saldırıda bulunmamaları Hopaspor maçında yaşananları tekrar yaşamak istemediğimizi ve bu tür eylemlerde bulunan kendini bilmez insanları da uyarmalarını özellikle rica ediyoruz biz tüm takımlarla kardeşiz her gittiğimiz ilçede büyük bir saygı ve sevgiyle karşılanıyoruz bundan sonrada Allah’ın izniyle böyle olacak her iki takımada başarılar diliyoruz iyi olan kazansın” ifadelerinde bulundu.

Share
530 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?