logo

Çoruhspor Ahmet Korkmaz Hocayı Ağırladı

Artvin Çoruh Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan Murat Yılmaz’ın yakın dostu Eski Samsunsporlu Milli Sporcu ve A Klasman Antrenör Ahmet Korkmaz Hoca’yı ağırladılar.

 

Artvin Çoruh Spor Kulübü 2016/2017 sezonunda şampiyonluk hedefine ulaşmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ahmet Korkmaz Hoca Artvin Çoruh Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yılmaz ile yaptığı görüşmelerde Artvin Çoruh Spor Kulübü hakkında önemli açılamalarda bulundu.

Almanya’da yaşayan ve Şavşat’ta bağlı Savaş Köyü doğumlu olup, Başkan Murat Yılmaz’ın yakın dostu Eski Samsunsporlu Milli Sporcusu ve A Klasman Antrenör Ahmet Korkmaz Hoca, Nijerya ‘da futbol okulu olan  iş adamı Levent Dervişoğlu ile birlikte Eski Gürsü Belediye Başkan’ı şimdi ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Daire Başkanı Orhan Özcü beraberinde Artvin Çoruhspor kulübü için  2 gün Artvin’de idiler.  Artvin’deki ziyaretlerinin son günün de ise Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe tarafından ağırlandılar.

Ahmet Korkmaz Hoca yaptığı açıklamada; ”Artvin Çoruh Spor Kulübü kurulumu 2 yıl olmasına rağmen yapılan çalışmalar çok etkileyici. Futbol okulunun aralıksız devam etmesi U13/ U 15 takımlarının sezona bir yıl olmasına rağmen çalışmalarını aralıksız devam etmiş olması ve kulüp binasının oluşu dizaynı ve sporculara İngilizce eğitimler verilmesi, kulüp aracının olması ve en önemlisi kondisyon ve malzeme deposunun eksiksiz olması müthiş bir olay. Bu teşkilat bir çok profesyonel takımlarda yok. Murat Başkan ve Yönetim Kurulu bana göre profesyonel ligdeler. Allah’ın izniyle projeleri tamamlanan ve inşaat ruhsat aşamasında olan tesisler tamamlandığında Artvin Çoruh Spor Kulübü Spor Toto 1 Ligi’nde rahat yer alacak konuma gelecek. Ekonomik anlamda eksiklikler giderildiği taktirde çok daha iyi neticeler çıkacağı kaçınılmazdır. Artvin halkının bu saatten sonra yapacağı tek şey Artvin Çoruh Spor Kulübü Yönetim Kurulu’na güvenip desteklemektir. Murat Başkan’ın düşünceleri bizleri çok etkiledi. Bu tür düşünceler Avrupa düzeyindedir etkilenmemek elde değil. Diğer taraftan düşünmek yetmiyor uygulamak gerekiyor. Murat Başkan ve ekibi düşünme kısmını geçmiş 15 yıllık çalışma programı hazır ve uygulama aşamasındalar kendilerini tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Ben ve ekibim dünyanın her yerini geziyoruz ve futbol ile ilgili yapılan projeleri görüyoruz. Artvin Çoruh Spor Kulübü çok kısa sürede başarıları ve projeleri ile adından çokça söz ettirecektir. Ben Antalyaspor, Osmanlıspor ve Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü sporcu arama ekibindeyim Allah’ın izniyle çok kısa bir zaman sonra Artvin Çoruh Spor Kulübü’nden de sporcuları kadromuza dahil edeceğiz” şeklinde konuştu.

Korkmaz konuşmasının devamında; “Artvin benim için çok değerli iki kardeşim olan Levent Dervişoğlu ve Orhan Özcü’ nün memleketi. Ben de Artvin’de  futbol için yapılması gerekenler için buradayım ve bu yıl şampiyonluk iddiası olan Çoruhspor için 6 adet sporcu önereceğim ve Başkanım Murat Yılmaz ‘ın dediği gibi “O Sene Bu Sene” diyoruz. Tüm Artvin halkına saygı ve sevgilerimi sunuyorum kardeşim Murat Başkan’a, kurucu üye Ufuk Çelik ve Artvin belediye Başkan’ı sayın Mehmet Kocatepe ‘ye nazik davetleri için çok teşekkür ediyorum Artvin halkına şimdiden Bölgesel Amatör Lig hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, bir ay öncesinde Antrenör Özer Sevim yönetiminde Uğur Sarıçam ve Sezgin Uluköy sporcu arama çalışmalarını sürdürürken, Artvin Çoruh Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan’ı Murat Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri de idari ve ekonomik açıdan 2016/2017 sezonu bal ligi ve 2020 profesyonel lig için alt yapı çalışmalarını devam ettiriyor.

Share
821 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?