logo

Çoruh Park Açılışına Hazırlanıyor

Artvin’in prestij projelerinden biri olan Çoruh Kent Park açılış için gün sayıyor.

 

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Sadettin Dağ, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel ile birlikte Artvin Şehir girişinde sosyal yaşam alanı olarak inşa edilen Çoruh Park’ı gezerek incelemelerde bulundu.

Başkan Kocatepe, Çoruh Parkı DSİ’den devralarak kısa zamanda açılışını yapacaklarını belirterek Çoruh Park’a ek olarak neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Genel Özellikleri ile Çoruh Park

Şehrin girişinde Çoruh Nehrinin hemen yanında inşa edilen Çoruh Park Artvin’in en önemli yaşam alanı olarak 2 bin 500 Metre karelik kapalı, 57 bin metre karelik  açık alanı sosyal alan projesidir.

Bünyesinde bir adet ışıklı gösteri havuzu, yemek salonu, restoran binası, kapalı kafeterya, amfi tiyatro, iki adet büfe, çocuk oyun grupları, spor oyun grupları, kamelyalar ve mescit bulunduran Çoruh Park’ta engelli vatandaşlar içinde her palyeye inen çok amaçlı bir asansör ve asansöre bağlı olarak palyelere geçiş köprüleri bulunuyor.

Proje kapsamında yapılan asma köprü Artvin Çoruh Üniversitesi Şehir Yerleşkesi ile Çoruh Parkı birbirine bağlayarak bir bütünlük oluşturuyor.

( Basın Yayın ve Halkla İlişkiler )

Share
2024 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?