logo

Çoruh Park Açılışa Hazırlanıyor

Artvin’in prestij projelerinden biri olan Çoruh Kent Park açılış için gün sayıyor.

 

Artvin Valisi Kemal Cirit ve Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe Artvin Şehir girişinde sosyal yaşam alanı olarak inşa edilen Çoruh Park’ı gezerek incelemelerde bulundu.

DSİ 26’nci Bölge Müdürü Dinçer Aydoğan, Vali Kemal Cirit ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi kent park girişinde karşıladı.

Çoruh Parkı gezerek son durum hakkında Dinçer Aydoğan’dan bilgiler alan Vali Cirit Çoruh Park’a ek olarak neler yapılabileceği konusunda Aydoğan ve Kocatepe ile fikir alışverişinde bulundu.

Vali Kemal Cirit burada yaptığı konuşmada Çoruh Park’ın Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün çok ciddi bir yatırım yaparak Artvin’e armağan ettiği alanlardan birisi olduğunu söyledi.

Cirit “Çoruh Park Artvin’e dışarıdan gelecek kesim ile Artvin’de yaşayan vatandaşlarımızın hoş zaman geçirmek adına her akşam değerlendirebileceği bir alan haline geldi.  Yakında devlet büyüklerimizin katılımıyla açılışı yapılacak. Açılış öncesi bir değerlendirme içine girdik. Burası oyun parkları, amfi tiyatrosu, restoranları ve doğaya uyumlu hali ile Artvin’in genel yapısına uygun bir durum oluşturdu. Aynı şekilde üniversitemiz var. Çoruh Park ve Çoruh Üniversitesi bir bütünleşik yapı ortaya çıkardı. Bundan sonra ki Artvin sosyal yaşam alanın en önemli uygulama sahalarından birisi Çoruh Park olacak” dedi.

Çoruh Park’ın şehri girişinde 60 dönümlük bir alanda ki düzenleme ile ortaya çıktığını kaydeden Vali Cirit 2012 yılından beri inşaat çalışması devam etmekte. Şuan açılış yapılabilir bir hale geldi. Şuan sulama sistemleri ile ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah en kısa zamanda açılışını yapacağız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise prestij proje olan kent parkın Artvin’e ayrı bir güzellik kattığını belirterek projesinden yapımına kadar emeği geçen tüm kurumlara teşekkür etti.

Genel Özellikleri ile Çoruh Park

Şehrin girişinde Çoruh Nehrinin hemen yanında inşa edilen Çoruh Park Artvin’in en önemli yaşam alanı olarak 2 bin 500 Metre karelik kapalı, 57 bin metre karelik açık alanı ile açılışa hazırlanıyor.

Bünyesinde bir adet ışıklı gösteri havuzu, yemek salonu, restoran binası, kapalı kafeterya, amfi tiyatro, iki adet büfe, çocuk oyun grupları, spor oyun grupları, kamelyalar ve mescit bulunduran Çoruh Park’ta engelli vatandaşlar içinde her palyeye inen çok amaçlı bir asansör ve asansöre bağlı olarak palyelere geçiş köprüleri bulunuyor.

Proje kapsamında yapılan asma köprü Artvin Çoruh Üniversitesi Şehir Yerleşkesi ile Çoruh Parkı birbirine bağlayarak bir bütünlük oluşturuyor.

( Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

Share
1557 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?