logo

Çoruh Nehri’ne Düşen Öğrenciyi Arama Çalışmaları Devam Ediyor

Artvin’de asma köprüden Çoruh Nehri’ne düşerek kaybolan üniversite öğrencisinin bulunması için arama çalışması devam ediyor.
24 Mayıs 2015 Pazar günü akşam saatlerinde Şehitlik köyünde bulunan Çoruh Nehri üzerindeki asma köprüden suya düşen ve akıntıya kapılarak kaybolan Artvin Çoruh Üniversitesi 4. sınıf öğrencisi Özgür Teyyare’nin (23) bulunması için farklı illerden gelen yaklaşık 40 kişilik ekiple arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Artvin Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), polis ve jandarma ekipleri, Samsun Afet ve Acil Durum ekipleri, Rize Deniz Polisi dalgıç ekipleri ve son olarak arama kurtarma çalışmalarına katılan Ordu Deniz Polisi dalgıç ekibi yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler iki nehir botuyla, yaklaşık 15 kilometrelik alanda nehrin her iki kıyısı boyunca şüphelendikleri bölgelere dalarak arama çalışmalarını yürütüyor. Ayrıca arama çalışmalarını Amasya’dan gelen kayıp üniversite öğrencisinin babası Mehmet Teyyare, amcaları, dayısı ve eniştesi meraklı bekleyişle takip ediyorlar.

Artvin AFAD ekipleri ve DSİ Bölge Müdürlüğü bu çalışma kapsamında koordineli olarak çalışma yürütüyor. Çoruh Nehri’nde suyun debisinin yüksek olması ve arama çalışmalarında kolaylık sağlanması amacıyla Deriner Barajı kapatılmıştı. Fakat mevsim yağışları nedeniyle Derine barajı suyu fazlalığı nedeniyle Baraj kapakları gündüz kapatılıyor gece ise açılıyor. Bu nedenle arama kurtarma çalışmaları sabahın erken saatlerinde başlayıp gece gün kararana kadar sürüyor.

Share
984 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?