logo

Çoruh Nehrine Düşen İşçinin Cesedine 12 Gün Sonra Ulaşıldı

Artvin’de 9 Mayıs 2015 Cumartesi günü Çoruh Nehri’ne düşerek kaybolan işçinin cesedine 12 gün sonra ulaşıldı.

Merkez köprübaşı mevkiisinde arkadaşlarıyla Çoruh Nehri’ni seyrederken kayarak suya düşen ve akıntıya kapılarak kaybolan Yusuf Karataş’ın (36) cesedine 12 gün sonra ulaşıldı.

Artvin ve Erzurum Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), polis ve jandarmadan oluşan 30 kişilik ekip ve Jandarma Özel Asayiş Komutanlığına (JÖAK) bağlı 15 kişilik jandarma su altı timi ile bölgeye 12 gün boyunca arama çalışmaları sonucunda kaybolan işçisinin cesedine ulaşıldı. Ekipler, yaklaşık 15 kilometrelik alanda, nehrin her iki kıyısı boyunca ve şüphelendikleri bölgelere dalarak arama çalışmalarını sürdürüyordu. Aramalar neticesinde kaybolan işçinin cesedi düştüğü yerden yaklaşık bin metre uzaklık da nehrin içinde 7 metre derinlikte bulundu. Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çelik ve İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, İl Afet Acil Durum Müdür Vekili Kemal Şenlioğlu’da olay yerine gelerek kurtarma operasyonuna katıldı. Bulunduğu yerden botlarla kıyıya getirilen Yusuf Karataş’ın abisi İsmail Karataş ve halasının oğlu Sakıp Tarhan gözyaşlarını tutamadı.  Cesedin ambulansa konulmasının ardından abisi İsmail Karataş kurtarma ekibine sarılarak teşekkür etti.

Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Afet Acil Durum Müdür Vekili Kemal Şenlioğlu’ndan bilgi aldı. Daha sonra uzun uğraşlar sonucu cesedi bulan (JÖAK) ekiplerini tebrik eden Vali Cirit, operasyon hakkında bilgi aldı. Ardından 36 yaşındaki Yusuf Karataş’ın yakınlarına başsağlığında bulundu.

12 gün sonra cesedine ulaşılan 36 yaşındaki işçinin cesedi Artvin Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Etiketler: » »
Share
1555 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?