logo

Çoruh Nehrine Düşen Gençten Haber Yok

Çoruh Nehri’nde Kaybolan Üniversiteliyi Arama Çalışmaları Sürse de halen haber yok

Artvin’de yaklaşık bir ay önce asma köprüden Çoruh Nehri’ne düşerek kaybolan üniversitesi öğrencisi 23 yaşındaki Özgür Teyyare’yi arama çalışmaları sürdürüyor, ancak öğrenciden halen haber yok.

Çoruh Nehri’ne düşerek kaybolan üniversitesi öğrencisi 23 yaşındaki Özgür Teyyare’yi arama çalışmaları olay gününden beri sürdürülüyor.

Merkeze bağlı Şehitlik Köyü’nde dün akşam asma köprüden Çoruh Nehri’ne düşerek  kaybolan Artvin Çoruh Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Özgür Teyyare’nin bulunabilmesi için polis, jandarma ve AFAD ekiplerinin yanı sıra Rize Emniyeti’ne bağlı 5 kişilik dalgıç ekibi olay gününden sonra yoğun bir arama çalışmaları gerçekleştirmişti. Yaklaşık 15 gündür Borçka Baraj gölünde sürekli sürdürülen arama çalışmalarına karşın halen bulunamayan Özgür Tayyare’nin ailesinin de çaresiz bekleyişi sürüyor. Artvin Çoruh Üniversitesi Din Öğretmenliği bölümü 4.sınıf öğrencisi olup, mezuniyetine 4 gün kala kendini Çoruh’un sularına bıraktığı öğrenilen Teyyare’nin cansız bedeninin bulunması için Artvin Valisi Kemal Cirit’in talimatı ile sürdürülen arama çalışmalarının ne zaman sonlandırılacağı bilinmez iken Borçka Baraj gölü Artvin Belediyesi Marina tesislerinden kalkan bot her gün belirli sürelerle arama çalışmalarını gerçekleştiriyor. Henüz öğrencinin cansız bedeni bulunamazken, Özgür Teyyare’nin ailesi, yakınları ve arkadaşlarının gözü de Çoruh Nehri’nden ayrılmıyor.

Çaresiz annenin haykırışı sürüyor

Mayıs ayında Artvin ‘de asma köprüden Çoruh Nehri’ne düşerek kaybolan üniversite öğrencisi Özgür Teyyare’nin annesi Emine Teyyare, “Çocuğumu bir an önce bulsunlar. Bir çalıya filan takılmıştır, bir yerde kalmıştır. 1 Haziran’da mezuniyet törenine gidecektik” diye haykırıyor.

Amasya’nın Suluova ilçesindeki evlerinde oğlundan gelecek haberi bekleyen anne Teyyare, sakinleştirici iğne ve komşularının desteğiyle ayakta duruyor. Baba Mehmet Teyyare ise Artvin’de arama kurtarma çalışmalarını takip ediyor.

Oğlunun, Anneler Günü’nde kendisine özel hazırlattığı ve ikisinin resminin bulunduğu bir plaket verdiğini söyleyen Teyyare, “Nasıl dayanırım bu acıya. Ben onun peşinden giderim. Benim belim bükülür. Özgür, yaktın beni Özgür” diye feryat etmeye devam ediyor.

Share
2971 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?