logo

Çoruh Nehrine Bir Yaya Düştü

Artvin’de Çayağzı Mahallesi mevkiinde balıkları seyretmek isteyen Çoruh Park inşaatı çalışanlarından 38 yaşındaki Yusuf Karataş Çoruh Nehri’ne düştü.

 

 

Artvin Çayağzı mahallesinde Çoruh Park Çoruh Park Projesi’nde kaynakçı olarak çalışan Erzurumlu Yusuf Karataş (38), 09 Mayıs Cumartesi günü sabah 10.00 sıralarında balıkları seyretmek isterken dengesini kaybederek Çoruh nehrine düştü. Bir anda gözden kaybolan Karataş’ı arama çalışmaları sürüyor.

Şantiye arkadaşları olan görgü tanıkları, “Balıkları görünce bakmak istedi, birden ayağı kaydı, nehre düştü, bir ada gözden kayboldu” dediler. Olay yerine gelen AFAT, 112 ve polis ekipleri konuyla ilgili incelemelerde bulundu. Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, suda kaybolan Karataş’ın bulunması için çalışma başlattı. Evli ve bir çocuk babası Karataş’ın, Çoruh Park Projesi’nde işçi olarak çalıştığı, sağanak nedeniyle çalışmalara ara verilmesi üzerine arkadaşı Doğan’la gezintiye çıktığı öğrenildi.

Çoruh Nehri ve Borçka Barajı üzerinde botlarla arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile birlikte olay yerine gelerek, Artvin İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş ve AFAD yetkililerinden bilgi aldı. Vali Cirit, nehirde kaybolan kişinin bir an önce bulunması için Trabzon ve Erzurum’dan su altı arama kurtarma ekiplerinin getirilmesi için talimat verdi.

Etiketler: »
Share
2193 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?