logo

Çoruh EDAŞ’tan Başköy ve Derecik Köyüne Elektrik Yatırımı

Çoruh EDAŞ, 29 bin 211 kilometrekarelik yüzölçümü üzerinde Trabzon, Rize, Giresun, Artvin ve Gümüşhane illerinde toplam 60 ilçede 1.3 milyon aboneye kesintisiz, kaliteli enerji arzı ve yüksek kalitede dağıtım hizmeti vermek üzere yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Ulaşılması zor olan köylere dek her yere kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh EDAŞ, Başköy ve Derecik köylerine yatırım gerçekleştirdi.

Çoruh EDAŞ, yatırımlarına her geçen gün bir yenisini ekleyerek abonelerine daha verimli ve kesintisiz hizmet veriyor. Zorlu arazi koşullarına karşın özverili ekipleriyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Çoruh EDAŞ, Arhavi köylerine modern elektrik dağıtım teknolojisini taşıyor.

Çoruh EDAŞ’ın yatırımları kapsamında;Arhavi Başköy MerkezMahallesi’nde mevcut 100 kVA trafonun yeri değiştirildi ve 73 adet alçak gerilim direği ve 2,5 km AER kapalı kablo ile alçak gerilim şebekesi tesis edildi. Arhavi Derecik Köyü Merkez Mahallesi’ne ilave 50 kVA trafo konuldu. Mevcut trafo bölgesindeki yenileme ile birlikte 115 adet alçak gerilim direği ve 4 bin 158 kilometre AER kapalı kablo ile alçak gerilim şebekesi tesis edildi.

Elektrik dağıtımında hizmet kalitesinin yatırımın sürekliliği ile sağlandığına dikkat çeken Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürü Osman Aydın, “Artvin, doğal güzellikleriyle bir turizm cenneti. Öte yandan güzel ilimizin zor coğrafyasında ekiplerimiz 7/24 çalışarak modern yaşamın en önemli unsuru elektriği her eve, her sokağa, her binaya kesintisiz olarak dağıtmak üzere çalışıyor. Yaptığımız yeni yatırımlarla iki köyümüzdeki tesisleri modernize ettik” dedi.

Tüketiciler 7/24 186’yı Arayabiliyor

Tüketiciler; Arıza Bakım-Onarım, Aydınlatma, Enerji Açma ve Kesme, Yatırım Çalışmaları, Enerji Müsaadesi, Sayaç Okuma ve Değiştirme, Kayıp Kaçak Mücadelesi gibi konuların yanı sıra tüm talep, öneri ve şikâyetlerini 7/24 kesintisiz hizmet veren 186 Arıza İhbar ve Çözüm Merkezi’ne iletebiliyor.

Share
218 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?