logo

30 Ağustos 2015

Çoruh Edaş’a Tam Not

Tarihinin en büyük sel felaketini yaşayan Hopa ve Arhavi de tüm Kamu ve Özel Kuruluşlar vatandaşların yaralarını sarmak için adeta yarışa girdiler. Bu özverili çalışmalar içerisinde en dikkat çekici performansı ÇORUH EDAŞ’ın gösterdiği gözlerden kaçmadı. Felaketin hemen ardından süratle organize olan ve birkaç saat içinde hasar tespiti ile onarım çalışmalarına başlayan ÇORUH EDAŞ ekipleri haftalarca elektrik verilemez denilen Hopa ve Arhavi ilçe merkezlerine 1 gün içerisinde elektrik vererek vatandaşlara moral kaynağı oldu.

 

Başta Hopa Kaymakamlığı olmak üzere birçok kuruluşla işbirliği yaparak ve onların desteğini de alarak çalışmalarını başarı ile yürüten ÇORUH EDAŞ ekiplerine çalışmaları sırasında vatandaşların çay ikram etmesi ve alkışlayarak teşekkür etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Felaketin ardından 30 personel ve 10 araçla başlayan elektrik arızalarını giderme çalışmaları, takip eden günlerde 60 personel ve 20 araçla sürdürüldü.
Hopa ve Arhavi de 45 adet yüksek gerilim direği ile 113 adet alçak gerilim direği olmak üzere toplam 158 adet elektrik direğinin heyelan ve sel nedeniyle yıkıldığını bildiren ÇORUH EDAŞ yetkilileri bu elektrik direklerinin büyük bir bölümünün onarılarak elektrik dağıtım hizmetinin devamlılığının sağlandığını açıkladı.

Tarihinin en büyük sel felaketini yaşayan Hopa ve Arhavi de ÇORUH EDAŞ’ın başarılı bir kriz yönetimi göstermiş olması takdir topladı.

Etiketler: » »
Share
1330 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?