logo

Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nde 32. Anaokulu Heyecanı

Çocuklar Gülsün Diye Derneği 32. Anaokulunu 29 Mart’ta Hopa’da açacak.

Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği, okul öncesi eğitimin yaygınlaşması için Türkiye’nin farklı bölgelerine yeni anaokulları kazandırmaya devam ediyor. “Çocuklar Gülsün Diye” adını taşıyacak 32. anaokulu, 29 Mart’ta Hopa’da açılacak.

Türkiye’de okul öncesi eğitimin yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı amaçlayan Çocuklar Gülsün Diye Derneği, açtığı anaokullarına bir yenisini daha ekliyor. Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu dernek, 32. anaokulunu 29 Mart’ta Artvin’in Hopa ilçesinde açacak. Çocuklar Gülsün Diye Anaokulu’nun açılışı, Gülben Ergen’in yanı sıra Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkan Yardımcısı Elvan Oktar ve devlet protokolünün katılımıyla gerçekleşecek. Türkiye’nin Karadeniz sahilindeki son ilçesi olan Hopa’daki çocukların gelişimine katkıda bulunacak olan Çocuklar Gülsün Diye Anaokulu, açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanacak. Yaklaşık 100 öğrencinin okul öncesi eğitim alabileceği anaokulunun bahçesinde bir de oyun parkı yer alıyor. Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin en önemli destekçilerinden Yurtiçi Kargo, taşıma sponsoru olarak malzemelerin okula ulaştırılmasını sağlayacak. Derneğin bir başka önemli destekçisi Faber Castell de okulun kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayacak.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği şimdiye kadar; Tokat, Mardin, Trabzon-Vakfıkebir, Erzurum, Sinop, Hatay, İstanbul, Aydın, Zonguldak, Van, Sivas, Manisa, Çanakkale-Eceabat, Kars, Trabzon-Of, Tekirdağ, Çanakkale-Biga, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Konya-Cihanbeyli, Bursa, Antalya, Manisa-Soma, Gaziantep, Erzincan, Mersin, Konya-Akşehir, Antalya-Konya altı, Ankara Gölbaşı, Ağrı-Doğubayazıt ve Uşak-Sivaslı’da anaokulları yaptı.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmak üzere çalışmalarını sürdürecek.

Etiketler: » » » »
Share
477 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?