logo

“Çivilerin Dilinden Artvin” Projesi Hayata Geçiriliyor

Artvin’de önemli bir proje daha hayata geçiriliyor. Çivilerin dilinden Artvin Projesi başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından desteklenen ve Artvin Gençlik Merkezinin ilk projesi olan ‘Çivilerin Dilinden Artvin’ projesinin hayata geçmesi için ilk adım açılış ile atıldı.

Projenin hayata geçmesi için gerçekleştirecek başvurular 15-30 Temmuz tarihleri arasında alınacak olup, eğitimler gerçekleştirileceği açıklandı.
Projenin genel amacı; Kaybolmaya yüz tutmuş filografi sanatını Artvin’de yaygınlaştırmak olacak. .
Artvin Merkez, Şavşat ve Borçka ilçelerine dezavantajlı durumda bulunan öncelikle liseden sonra öğrenim görmemiş 18-29 yaş arası toplamda 30 genç kıza Filografi eğitimi verilmesi planlanıyor. Bu eğitim sonucunda gençler hem filografi sanatını öğrenip maddi kazanç sağlayacaklar hem de oluşturulacak filografi atölyelerinde boş zamanlarını olumlu değerlendirebilecekler.
Projenin son aşamasında kapanış programında kursiyerin hazırladıkları eserler sergiye açılacak. Sakarya filografi derneğine iki günlük ziyaret gerçekleştirilerek oradaki çalışmalar yerinde incelenecek. Proje Yürütücüsü Artvin Gençlik Merkezi Ve Spor Klübü Derneği, Koordinatör: Latif YILMAZTÜRK, Projenin Uygulanacağı Yerler: Artvin /Merkez, Borçka, Şavşat, Katılımcı Sayısı: 30, Proje Süresi: 6 Ay olacağı açıklandı.

Etiketler: »
Share
778 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?