logo

16 Ağustos 2018

Cihan: “Hopa’mızı Artvin’de En Güzel Şekilde Tanıttık”

Uluslararası Artvin Kültür Turizm ve Yöresel Ürünler Tanıtım Fuarı güzel anılar bırakarak sona erdi. Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan yaptığı değerlendirmede; “Hopa’mızı Artvin’de en güzel şekilde tanıttık” dedi.

 

Artvin Valiliği ve Artvin Belediyesi organizasyonunda şehrin kültürünün tanıtılması ve turizm potansiyelinin artırılması amacıyla 08-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında Çoruh Park’ta düzenlenen “2. Uluslararası Artvin Kültür Turizm ve Yöresel Ürünler Tanıtım Fuarı” renkli görüntüler ardından sona erdi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, 2. Uluslararası Artvin Kültür Turizm ve Yöresel Ürünler Tanıtım Fuarıyla şehrin marka değerinin yükseltilerek kentin Türkiye ve dünyada tanıtımının yapılmasının amaçlandığını söyledi.

Doğanay, şehrin çağ atladığını kaydederek “Artvin’e güzellikler gelmeye devam ediyor. Bundan sonrada devam edeceği konusunda şüphem yok. Şimdi Artvin’in en önemli sorunu ulaşımdır. Bu sorunu çözdüğümüzde de Artvin’de hiçbir sorun kalmayacaktır. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz tanıtım fuarı ile ilimizi yerinde tanıtacağız. Yıllarca ilimizi Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerimizde tanıtmaya çalıştık. Bu şehrin dışarıdan birilerinin getirilmesine ihtiyacı var. Projemizin sloganı da ‘Cennet sizi bekliyor, 08.08’de Hayde Artvin’e’. Ağustos ayı Artvin’de hareketli geçiyor.” diye konuştu.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise her şeyin otantiğinin Artvin’de bulunabileceğini savunarak, “Karadeniz’i Artvin üzerinden tanıtalım istedik. Her şeyin otantiği, kültürümüzü, yiyeceklerimizi, türkülerimizi oyunlarımızı kısaca insanımızı Artvin’den tanıtalım dedik. Bir diğer amacımızda Artvin’e dışarıdan bir şey getirmek. Dışarıdan bir şeyler gelmeli ki ekonomi canlansın, ticaret olsun. Artvin Kültür Turizm ve Yöresel Ürünler Tanıtım Fuarındaki amacımız yöre ve şehir ticaretine katkı sağlayıp kültürümüzü değerlerimizi en iyi şekilde tanıtmak.” diye konuştu.

Hopa Gününe Yoğun İlgi

Fuar süresince her gün bir ilçenin tanıtımının yapıldığı Büyük Artvin Fuarında Hopa Belediyesi organizasyonunda Hopa’nın güzellikleri tanıtılarak, Eşler Yarışması’ düzenlendi. Eşler Yarışması renkli görüntülere sahne olurken yarışmada birinci olan ekibe Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan tarafından kupa verildi.

Eşler yarışmasından sonra Hopa Kuvars Aktif Yaşam ve Spor Merkezi tarafından Kuvars Jumps gösterisi yapıldı. Hopa’nın güçlü sesi Selçuk Pala konseri ile eğlenceyi zirveye taşıdı.

Hopa HEM ve Akşam Sanat Okulu kursiyerleri tarafından hazırlanan çeşitli ürünler ve Hopa Bebeğinde Hopa standını gezenler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Hopa HEM Müdürü Harun Yüce’de organizasyonun hatasız geçmesi için gösterdiği yoğun temposu da takdirle karşılandı.

Share
404 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?