logo

Çiğdem Köksal, Balcıoğlu Muhtarlığına Aday Oldu

Yerel seçimlere doğru gederken muhtar adayları adaylıklarını açıklamaya devam ediyor. Özellikle kadın muhtar adayları sayıları az olsa da iddialı olmalarıyla dikkat çekiyor. Toplumun yarısını oluşturan kadın seçmenler, kadın adayların çıkması nedeniyle mutlu olduklarını dile getiriyor.

Artvin’de de muhtar adayları netleşiyor. Herkesin yakından tanıdığı, sosyal yönüyle, fikirleri ile herkesin sevgisini kazanmış, Artvin’in köklü ve yerli ailelerinden Köksal ailesinden Çiğdem Köksal, çok anlamlı bir günde 26 Ağustos’ta Balcıoğlu Muhtarlığına adaylığını açıkladı. Köksal geçen dönemde de aday olmuş en çok oy alan 2. Aday olmuştu. Balcıoğlu seçmenin geçmişte kadın muhtar seçen ilk mahalle olduğunu, Balcıoğlu’nun yeniden kadın muhtarı seçeceğine inandığını söyledi.

Yerel basına neden aday olduğunu açıklayan Çiğdem Köksal, “Ben 34 yaşında 2 çocuk annesiyim. Balcıoğlu muhtarlığına adaylığımı açıklıyorum. Geçen dönem de Balcıoğlu muhtarlığına aday olmuş en çok oy alan 2. Kişi olmuştum. Bu kez Balcıoğlu halkı yine kadın muhtardan yana tercihini kullanacağını düşünüyorum.

Geçen dönem de aday olduğumda neden aday olduğumu açıklamıştım. Kısaca yinelemek ve özetlemek istiyorum. Bir kere mahallemizin birçok sorunu var. Ve bu sorunlar çözümsüz değildir. Balcıoğlu Mahallesi gelişmeye açık bir mahalledir. Yeni siteler inşa ediliyor. Mahallemizde sosyal tesisler, çocuk parkı yok. Bir tane Saraç apartmanı önünde çocuk parkı var, o, o apartmana aittir, birde benim bir önceki başkanımız Merhum Emin Özgün’den istediğim ve aldığım Milli Eğitim Lojmanlarının oraya koydurduğum çocuk parkı var. Ama üst taraflarda yok.

Yollarımız kötü, alt yapı sıkıntılı. Mahallemizde sulama sorunu var. Kanal yapılmış ama kanalda sulama yapacağımız su yok. Ben 16 yıldır evliyim ve Balcıoğlu’ndayım. Akşama gidip çoluğumuzla çocuğumuzla ailemizle oturup sohbet edeceğimiz yerimiz yok. Buna karşın birçok kamu arazisi var. İstendikten sonra neden yapılmasın. Arazisi en bol mahalleyiz. Artvin’i kuşbakışı gören, manzarasıyla, havasıyla, konumuyla gelişmeye en açık mahalleyiz. Ben muhtar seçildiğim taktirde bu sorunların en hızlı şekilde çözülmesi için çalışacağım.

16 yıldır Balcıoğlu’ndayım ve bir kere bile mahallemizde dikiş, nakış veya başka el sanatları kursunun açıldığını görmedim. Bu tür kursların açılması için çalışacağım. Bakın haberlerde TV’lerde görüyorsunuz. Ev kadınları boş vakitlerini el sanatları kursundan sonra ürettikleri ürünleri değerlendirerek, hemen sanata, hemen kültüre hem de aile ekonomisine katkı sunuyorlar. Balcıoğlu kadınları gerçekten üreten, çalışkan kadınlardır. Biz kadınlar bu anlamda güzel şeyler, üreteceğimize ve güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Balcıoğlu Mahallesi olarak Artvin’de ilkleri yapmaya aday olduğumuzu şimdiden ilan ediyor, bunu başaracağımıza söz veriyorum..

Son olarak şunu söylemek isterim. Söylediklerimden Kadın erkek ayırımı yaptığım anlamı çıkmasın. Hepimiz, kadını erkeğiyle önce insanız. . Ben adaylığımı açıklayarak Balcıoğlu Mahallesi Halkı’na hizmet etmek istiyorum. Kararı Balcıoğlu seçmenleri verecek. Biz ne söylersek söyleyelim, son söz Balcıoğlu sakinlerinin olacak. Geçen dönemde aday olduğumda gerçekten Balcıoğlu Mahallesinin yoğun ilgisi ve desteğini görmüştüm. Yeniden aday olmam gerektiğini söyleyen o kadar çok mahalleli var ki, Ben onları nasıl kırabilirim. Onlar benim güzel şeyler yapacağıma inandıklarını söylüyorlar. Beni yeniden aday yapan en önemli etken de yine Balcıoğlu seçmenleri oldu. Onları kıramazdım. Balcıoğlu Muhtarlığına adayım. Yüreğinize, oylarınıza takibim.”dedi.

Bu arada Kurban Bayramını hep birlikte geride bıraktık. Herkesin geçmiş Kurban Bayramını kutluyorum. Bunun dışında 26 Ağustos tarihi bizim için çok büyük bir önem arz etmektedir. Malazgirt Zaferi 26 Ağustos 1071’de kazanıldı ve Anadolu’nun kapıları sonsuza dek bizim için açıldı. Yine 26 Ağustos 1922 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında Büyük Taarruz başlatılmış ve 30 Ağustos’ta Zafer Bayramı yaşamıştık.

Bize bu cennet vatanı canları pahasına kazanarak hiçbir şey istemeden veren Alpaslan’dan Atatürk’e kadar tüm komutanlarımızı, devlet büyüklerimizi şükranla, minnetle, rahmetle anıyorum. Eğer onlar olmasaydı, bugün bizler burada olamazdık. “dedi.

Çiğdem Köksal Kimdir?

Çiğdem Köksal, 1954 yılında Artvin’de doğdu. Ev hanımı olup 2 çocuk annesidir. Bugüne kadar bir çok sosyal projelerde aktif rol aldı. 2014 yılında Balcıoğlu Mahallesi muhtar adayı oldu. En çok oy alan 2. Aday olarak herkesin dikkatini çekti. 30 mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde yeniden Balcıoğlu Muhtar adaylığını açıkladı.

Share
317 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?