logo

Çiftçilerle Sözleşme İmzalandı

AKAK Projesi Kapsamında Bahçe Tesisi İle Sera Kurulumuna Başvuran Çiftçilerle Sözleşme İmzalandı

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülmekte olan Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi kapsamında ilimiz Merkez, Ardanuç, Şavşat ve Yusufeli ilçelerimizden toplam 69 çiftçi başvuru yaptı. Bu başvuruların 60 adedi uygun bulunarak 9 adedi evrak eksikliği nedeniyle elendi. Uygun bulunan ve hibe desteği almaya hak kazanan çiftçilerle Eşfinansman Sözleşmeleri imzalandı.

Sözleşme imzalanması aşamasında Artvin Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu yaptığı açıklamalarda; “ilimizde son yıllarda uygulanan en önemli projelerden birisi Ardahan Kars Artvin Kalkınma projesidir. İl Müdürlüğümüz ve proje ekibi olarak bu bilinç ve önem ile projeyi yürütmeye çalışmaktayız. İlimiz çiftçilerinin projeden maksimum seviyede faydalanabilmeleri için gerekli çalışmaları yapmaktayız. İlimizde fidan, damla sulama ve ihata bir bütün olarak ilk defa bu proje kapsamında desteklenmektedir. Projenin en az 2 yıl daha uygulama süresi bulunmaktadır. Bu sure içerisinde proje kapsamında daha birçok faaliyet yapılacaktır. Yapılacak bu çalışmalar ilimiz tarımına ivme kazandıracaktır” dedi.

Proje kapsamında sözleşme imzalayan çiftçilerden 12’si plastik örtülü yüksek tünel, 7’si kapama kiraz bahçesi, 1’i kapama şeftali bahçesi, 30’u kapama ceviz bahçesi ve 10’u üzüm bağı olmak üzere toplam 60 tesis yapılacak.

Bu tesislerin KDV hariç toplam maliyetleri 1437.323,00 TL olup bu tutarın yüzde 70’lık kısmı 1.006.126,00 TL’si bakanlık tarafından hibe olarak karşılanacak.

Share
422 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?