logo

CHP’liler Artvin’in Kurtuluş Yıl Dönümünde Atatürk Heykelini Ziyaret Ettiler

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümü kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il örgütü ilimizde bulunan dünyanın en büyük Atatürk heykelini ziyaret ettiler.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümü kapsamdın ilimizde bulunan dünyanın en büyük Atatürk heykelini ziyaret ettiler. Burada açıklama yapan CHP il Başkanı Ahmet Biber şunları söyledi,” Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümü kapsamında Atatepe’de toplanmış bulunuyoruz. Bir kez daha Ata’mıza saygılarımızı, hürmetlerimizi, minnetlerimizi sunmak istiyoruz. Artvin’imizin kurtuluşunda büyük bedeller ödemiş olan, canlarını vermiş olan, o gün ki çetelerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Varolsunlar, sağ olsunlar ki bu güzel Artvin’imizi mücadeleleriyle bize teslim etmişler dedi.

Biber, “Artvin’imizi o zaman işgalden kurtarmışız ama bugün yeni işgalciler Artvin’imizi tekrar işgal ettiler ve bizim yaşanabilir Artvin’imizi yeşili soldurmak istiyorlar. Bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak veya Artvin in sevdalıları olarak atalarımızın bize emanet ettiği Artvin’imizin yeşilini soldurmayalım Artvin’imizi yaşana bilir bir Artvin yapalım. İnanıyoruz ki tabanımızla hep birlikte bu mücadeleyi sürdüreceğiz Artvin’den en kısa sürede Cerattepe’den şirketin gitmesini sağlayacağız. Bu vesileyle Artvin’in kurtuluşunun 97. Yılında başta Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah Arkadaşlarına şükranlarım sunuyorum. Ayrıca ilimizde bulunan dünyanın en büyük Atatürk heykelinin mimari, Sıtkı Kahvecioğlu’na da ayrıca bir teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Share
412 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?