logo

CHP’li Kemalpaşa Belediye Başkanı’ndan Bomba İtiraf!

İktidar Partisi’ne oy taşıma eleştirisinde bulunan CHP’den Oy Taşıma İtirafı

Artvin son günlerde oy taşıma iddiaları ile gündeme geliyor. Bir çok ilçede oy taşındığı iddiası ile ilçe seçim kurullarına başvurularda bulunulurken, son olarak Artvin Merkez’de bir boş evde kırk civarı oy taşınması haberi ulusal basında yankı bulmuştu. Bu haberlerin üzerine bir çok CHP’li isim basın açıklamalarında bulunarak iktidar partisinin oy taşımasını eleştirmişti. Bu iddiaların üzerine geçtiğimiz günlerde Artvin Merkez’de 704 oyun dondurulduğu bilgisi gündeme düşmüştü. Bu gelişmelerin yaşandığı Artvin’de şimdi de CHP’li Kemalpaşa İlçe Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’in itirafları gündeme bomba gibi düştü.

Yerel seçim tarihi yaklaştıkça siyasette hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Oy taşıma iddiaları ile gündeme gelen Artvin’de şimdi de CHP’li belediye başkanının ‘1100 civarındaki oyun büyük bir bölümünü biz taşıdık’ itirafı gündeme bomba gibi düştü. Kısa bir süre önce boş binalarda bulunan oyların sosyal medyada dolaşmasının ardından şimdi de sosyal medya bu itiraflarla çalkalanmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde iktidar partisini oy taşıma ile suçlayan CHP’li isimlerden henüz bu konuya ilişkin açıklama gelmezken CHP Kemalpaşa Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Ergül Akçiçek’in açıklamaları sosyal medyada günün konusu oldu.

Kemalpaşa Belediye Başkanı ve CHP Kemalpaşa Belediye Başkan adayı Ergül Akçiçek gençlerle birlikte gerçekleştirdiği toplantıda konuşma yaparken konuyu oy taşıma olaylarına getirdi. Bu seçimler öncesinde Türkiye genelinde oy taşıma olaylarının gündemde olduğunu konuşmasında ifade eden Başkan Akçiçek, iktidar partisi tarafından Kemalpaşa’da 1100 civarında oy taşındığı yönündeki söylemlerin doğru olduğunu belirtti. Konuşmasında önemli bir itirafta bulunan Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, bu taşınan oyların 600’ünü kendilerinin taşıdığı itirafında bulunmasının ardından yine köylerden şehre muhtarlar tarafından getirilen oyların yarısının da yine kendi partililerine ait oylar olduğu itirafında bulunarak şaşkınlığa neden oldu. Başkan Akçiçek itirafının son bölümünde Ocak ayının 24’üne kadar bu konuları konuşmalarının sakıncalı olması nedeniyle konuşmadıklarını, siyasi partilerin ilçe seçim kurullarına başvurma ve itirazda bulunma haklarının sona ermesinin ardından artık bu konuyu konuşmaktan çekinmediklerini de belirterek oy taşıdıklarını açık açık anlattı.

Başkan Akçiçek’in bu açıklamaları kısa sürede sosyal medyada günün konusu olurken, CHP’yi destekleyen vatandaşlar konuyla ilgili sessizliklerini korurken, AK Partililerde ‘Asıl oy taşıyanın kimler olduğu bu itiraftan belirlenmiştir’ şeklinde paylaşımlarda bulundular. 

Oy taşıma iddiaları Artvin’in gündeminden düşmez iken Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’in bu açıklamaları konuya başka bir boyut getirdi. Bu itirafların ardından İlçe Seçim Kurulu’nun konuyla ilgili bir işlem yapıp yapmayacağı ise merak konusu.

Share
363 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?